Pondelok 23. novembra. Meniny má Klement

2 veci, ktoré musíte vedieť, než začnete s investovaním

Investície 02.12.2016 | 15:43 0 Komentárov

Ak ste sa rozhodli začať s pravidelným investovaním, ste na správnej ceste. Svojho rozhodnutia sa rozhodne držte. Predtým než začnete, si ale musíte ujasniť dve veci.

1. Zistite aký typ investora naozaj ste

Veľa ľudí začne investovať a zabudnú si ujasniť akí sú investori. Existujú ľudia, ktorí sú kvôli vidine veľkého zisku ochotní podstupovať väčšie riziko. Ale existujú aj takí, ktorí chcú svoje peniaze radšej v bezpečí. Aj keď dosiahnu oveľa nižšie výnosy. A existuje samozrejme aj zlatý stred.

Predstavte si, že prichádzate k obchodu s elektronikou. Idete si kúpiť veľký televízor. Na začiatku parkoviska je voľné miesto. Ale je príliš ďaleko od
vchodu a televízor bude ťažké preniesť. Môžete ísť ďalej a možno nájdete lepšie miesto. Ale riskujete, že kým sa vrátite, niekto vám obsadí aj toto miesto.

Ako sa rozhodneteOstanete na začiatku, aj keď to nie je ideálne? Alebo zariskujete a skúsite nájsť lepšie miesto?

coins-1523383-1920

2. Uistite sa, že ste si vybrali správny nástroj na investovanie

Ako ste si vyberali, kde a ako budete investovaťPoradil vám to kamarát? Prečítali ste si o tom na internete? Podľahli ste predaju po telefóne? Zle. O takýchto veciach by ste sa mali poradiť s odborníkom. Nájdete veľa investičných nástrojov ale ktorý je správny? Vyznáte sa v tom?

Počet podielových fondov na svete by ste na jednej ruke zrátali ťažko. Aj na desiatich. Určiť si správnu stratégiu (konzervatívnuprogresívnu…) je len jedna časť. Mali by ste mať dobrý prehľad o danom fonde. Ten vám zrejme poskytne opäť iba odborník. Žiadajte analýzu výkonov fondu. Skúste sa svojho finančného poradcu spýtať na fondy fondov. Toto by mohla byť správna voľba pre väčšinu začínajúcich investorov.

Patríte k nim aj vy?

Ak sa vám článok páči, zdieľajte ho!

Autor je územným riaditeľom Fincentra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial