Piatok 30. októbra. Meniny má Šimon, Simona

5 rád, ako sa zbaviť melanchólie v jesennom sychravom počasí

Ostatné správy 23.11.2015 | 10:16 1 Komentár

Skracujúce sa dni a sychravé počasie vyvolávajú skôr melanchóliu a depresiu, ako pozitívnu náladu.  Jeseň je pritom krásne farebná a ponúka množstvo aktivít, ktorými si môžete náladu zlepšiť.

Jeseň je ideálna doba na šport. Pokiaľ ste celé leto behali alebo jazdili na bicykli a je vám po vlne ochladenia ľúo sedieť doma, vyrazte do športovej haly. Na svoje si môžu prísť aj začiatočníci, ktorí nikdy športu neholdovali. Napríklad pri volejbale alebo squashi, pri ktorom muži spália približne 600 kcal, ženy zhruba 430 kcal. Pokiaľ nie ste na kolektívne športy, zaujmú vás možno aktuálne cvičebné hity. Patrí k nim bosu, cvičenie na mäkkých polguliach alebo tanec pri tyči Pole dance, ktorý účinne spevní celé telo.

Pamätáte si, kedy ste boli naposledy v kine? V jeseni je konečne ideálny čas napraviť to. Jeseň, je časom filmových premiér alebo filmových festivalov. Využite ponuku vášho miestneho kina.

Odskočte si na víkend do Barcelony

Letná dovolenka pri mori alebo na horách je za vami a na zimnú lyžovačku si ešte chvíľu počkáte. Rozhodne to ale neznamená, že jeseň musí byť pasívnym obdobím. Ak vás pochytí okamžitá chuť poznávať nové miesta, môže to byť najbližšie múzeum alebo zámok. Veľkú popularitu si ale medzi Slovákmi získavajú eurovíkendy, krátke víkendové výlety do veľkých európskych miest. V jeseni je ideálne poznávanie južných štátov a ich metropol. Môžete si totiž pozrieť pamiatky bez davu turistov a bonusom sú príjemné teploty. Populárna je návšteva Barcelony alebo Ríma. Turistov láka i portugalský Lisabon a ochutnávka slávneho portského vína.

Hurá do bazéna a na wellness

Únavu z práce, stuhnuté svaly a stres jednoducho odbúrate relaxom v príjemnej teplej vode. Ponuky wellness centier zahŕňajú, napríklad príjemný turecký kúpeľ s parou a masážami, biosaunu či fínsku saunu s príjemným a hlavne zdraviu prospešným striedaním tepla a chladu. Aktívni členovia rodiny ocenia plavecké bazény a tobogany. Pokiaľ svoj jesenný voľný čas chcete tráviť s celou rodinou, je komplex bazénov a wellness ideálnou voľbou.

Naučte sa niečo nové

Nikdy nie je neskoro na nové znalosti a schopnosti. A to bez ohľadu na to, či sa chcete učiť vytúžený cudzí jazyk, navštevovať hodiny kreslenia alebo vás zaujíma lukostreľba. Začnite práve teraz a neodkladajte to na nový rok. Obľúbenými kurzami pre dospelých sú joga alebo kresba a maľba, ale aj menej známa grafológia či Tiffany vitráže.

Nezaostávajte ani s jazykovými znalosťami. Okrem jazykových kurzov vás bude zaručene baviť sledovanie filmov a seriálov v pôvodnom znení alebo čítanie. Cudzí jazyk vás tak obohatí nielen novými znalosťami, ale aj trénovaním a zlepšovaním pamäťových schopností mozgu. Nech už sa v jeseni rozhodnete pre čokoľvek, s našimi tipmi sa budete zaručene baviť a nedáte tak šancu nude.

Jedna odpoveď na “5 rád, ako sa zbaviť melanchólie v jesennom sychravom počasí”

  1. Denny píše:

    Nás s manželom tiež čaká wellness víkend. Celý víkend strávime v hoteli, kde navštívime rôzne procedúry. Je to pre mňa ideálny odpočinok. Na wellness pôjdeme za štrnásť dní. Našla som pre nás kúpele sárvár maďarsko na https://www.ensanahotels.com/sk/liecebne-kupelne-hotely/destinacie/madarsko/sarvar a už sa teším, aké to tam bude. V Maďarsku som totiž ešte nikdy nebola.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial