Sobota 23. február. Meniny má Roman, Romana

5290 spolupracovníkov OVB vykonalo 12 400 skúšok

Počas 162 skúšobných termínov vykonali spolupracovníci OVB až 12 400 odborných skúšok. Odbornú spôsobilosť tak v OVB k 1.10.2011 splní 5290 spolupracovníkov z celého Slovenska.

OVB Allfinanz Slovensko priniesla ako prvá spoločnosť pred 18 rokmi sieťovo distribuované finančné sprostredkovanie a poradenstvo. Ako vysvetlil predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko a.s., Ing. Jaroslav Vonkomer: „OVB chápe proces preukazovania odbornej spôsobilosti v prvom rade ako službu klientovi, ktorý získa väčšiu istotu. Teší nás aj nastavenie nového „bodu nula“ – teda zistenie skutočného počtu aktívnych podriadených finančných agentov na trhu, ktorí spĺňajú podmienky nového zákona.“ Podľa zákona totiž môže finančné sprostredkovanie vykonávať už len taký agent, ktorý v zákonom stanovených lehotách spĺňa podmienky odbornej spôsobilosti v sektore, kde pôsobí. Odborná spôsobilosť zahŕňa aj zodpovedajúci počet hodín osobitného finančného vzdelávania v sektore. Agenti, u ktorých sa skúška vyžaduje a ktorí ju úspešne neabsolvovali, teda strácajú oprávnenie na výkon činnosti. „Napriek vysokému počtu našich spolupracovníkov sme na skúškach dosiahli úspešnosť 96,5 %. Tento výsledok v zásade korešponduje s výsledkami ostatných účastníkov trhu“, dodáva Jaroslav Vonkomer.

Podriadení finanční agenti OVB vykonávali skúšky vo všetkých piatich zákonom definovaných sektoroch, pričom najviac ich vykonali zo sektorov poistenie alebo zaistenie, prijímanie vkladov, poskytovanie úverov a spotrebiteľských úverov. Po skončení prechodného obdobia (do 30. septembra 2011) budú všetci záujemcovia o výkon činnosti v niektorom zo sektorov musieť preukázať splnenie podmienok odbornej spôsobilosti ešte pred registráciou v NBS.

Zdroj: OVB.

2 odpovede na “5290 spolupracovníkov OVB vykonalo 12 400 skúšok”

  1. sokrates píše:

    hľadal som ucelené informácie o činnosti tejto spoločnosti a narazil som na zaujímavý web: ovb-projekty.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *