Utorok 14. júla. Meniny má Kamil

78 % všetkých platieb kartami Mastercard v Európe je bezkontaktných

Banky 29.05.2020 | 11:02 0 Komentárov

Takmer polovica (42 percent) respondentov uviedla, že sa počas pandémie ochorenia Covid-19 spoliehali na hotovosť menej ako pred ňou. Opýtaní súhlasí s tým, že prechod k používaniu bezkontaktných platieb bol jednoduchý. 

Okrem toho 73 percent európskych respondentov uviedlo, že ani po skončení pandémie nehodlajú na využívaní bezkontaktných platieb nič meniť a 64 percent opýtaných uviedlo, že bezkontaktné platby sa pre nich stali uprednostňovaným spôsobom platenia v obchodoch.

Bezkontaktné platby sa najčastejšie uplatňujú pri nákupe potravín (87 percent), ďalej pri nákupoch v ostatných maloobchodných predajniach (48 percent) a v lekárňach (54 percent).

Mobilný telefón na platenie používa 28 percent respondentov a v priemere štyri percentá používajú iné zariadenia umožňujúce bezkontaktné platby, napríklad smart hodinky. Až 17 percent respondentov uviedlo, že už vôbec nepoužívajú hotovosť a 40 percent opýtaných zmenilo najčastejšie používanú platobnú kartu práve preto, aby mohli platiť bezkontaktne. 

Slováci dlhodobo patria na európsku špičku vo využívaní bezkontaktných platieb a už takmer všetky platobné terminály na Slovensku sú bezkontaktné. Platby kartou sú u nás obľúbené – podľa prieskumu Mastercard iResearch zo septembra 2019 by až dve tretiny Slovákov by preferovalo už len platby kartou. V súčasnosti sa polovica platieb na Slovensku zrealizuje pomocou platobnej karty

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *