Utorok 20. augusta. Meniny má Anabela

A. Babiš rozdá 5 tisíc pokladničiek

DaneMakroekonomika 22.12.2015 | 10:22 0 Komentárov

Český minister financií Andrej Babiš kúpil pred Vianocami päť tisíc hračkárskych registračných pokladníc. Rozdá ich v rámci kampane zavádzania skutočných pokladníc. „Vykúpil som hračkárstva,“ pochválil sa na Facebooku.

Všetko sa to začalo jeho predchádzajúcim príspevkom na Facebooku, v ktorom oznámil, že hračku napodobňujúci pokladňu pre obchodníkov zašle každému dieťaťu, ktoré po nej zatúži. „Deti, prajte si túto pokladničku pod stromček. Ak by rodičia nechceli alebo nemali peniaze, napíšte, kúpim vám ju, “ uviedol. Minister tým upozorňuje na elektronickú evidenciu tržieb, ktorú chce zaviesť a o ktorej sa teraz vášnivo diskutuje v snemovni. Minister aktuálne skonštatoval, že o pokladničky je veľký záujem.

Registračné pokladnice sa predmetom sporov. Veľká časť podnikateľov a i poslancov ich požívanie považuje za zbytočnú administratívu, alebo i zásah do práva podnikať. Česko však kvôli tomu, že ich nemá, nemôže evidovať skutočné tržby, a teda i daňovú povinnosť, podnikateľských subjektov. Týka sa to tak dane z príjmu, ale ešte viac dane z pridanej hodnoty. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *