Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Aj ČSOB ponúka mladomanželské pôžičky

Po VÚB a Dexii ponúka od 1. júla mladomanželské pôžičky s dotáciou štátu aj ČSOB. Vek manželov nesmie v čase podania žiadosti presiahnuť 35 rokov a ich celkový príjem nesmie byť vyšší ako 2,6 násobok priemernej mzdy.

Žiadatelia musia byť právoplatne zosobášení, pričom manželstvo nesmie trvať dlhšie ako 2 roky. Pri žiadosti o úver je potrebné predložiť sobášny list manželov a rovnaké doklady ako v prípade žiadosti o bezúčelový úver.

Mladomanželia, ktorí požiadajú o tento typ úveru, môžu získať 600 až 10 000 €. Keďže ide o bezúčelový úver, získané peniaze môžu použiť na akýkoľvek účel a teda ich využitie nemusia banke dokladovať. Úver bude možné splácať až po dobu 10 rokov, minimálne však 1 rok. Pôžičku možno získať so sadzbou od 6,4 % p.a. Oproti bežnému spotrebiteľskému úveru je táto sadzba zvýhodnená o 4,5%, teda bankou o 1,5 % a štátom o 3 %. Úroková sadzba sa nezmení počas celej doby splatnosti úveru, pokiaľ nárok na štátny príspevok a príspevok banky nezanikne na základe zákonom stanovených podmienok. 

"Klient môže peniaze z tohto úveru použiť na čokoľvek, aj na splatenie skôr poskytnutého úveru," informuje hovorkyňa ČSOB Zuzana Francúzová. "Pre takýchto klientov však máme pripravený špeciálny úver, ktorý je určený práve na splatenie skôr poskytnutých úverov."

„Aj pre klientov, ktorí nespĺňajú štátom stanovené podmienky na získanie mladomanželskej pôžičky so štátnou podporou, máme pripravenú alternatívu – zvýhodnený mladomanželský úver,“ dopĺňa riaditeľka odboru Bývanie a mobilita v ČSOB Dáša Polláková. Na rozdiel od mladomanželských pôžičiek s podporou štátu, žiadatelia o úver nie sú obmedzovaní výškou svojho príjmu, ani dĺžkou trvania manželstva. Ich vek však nemôže presiahnuť 35 rokov. Ak sa klienti rozhodnú pre tento typ úveru, stačí, aby okrem štandardných dokladov predložili kópiu sobášneho listu. Peniaze získané prostredníctvom mladomanželského úveru, až do výšky 10 000 €, môžu využiť na akýkoľvek účel.

Zdroj: TS ČSOB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *