Utorok 22. septembra. Meniny má Móric

Aj Tesla ohlásila štiepenie akcií

Investície 12.08.2020 | 21:38 0 Komentárov

Tesla je ďalšou veľkou firmou, ktorá v krátkom čase oznámila štiepenie akcií. Aj ich hodnota vystrelila nahor.

Koncom júla oznámila delenie akcií spoločnosť Apple. Podielnikom za jednu akciu dá 24. augusta štyri akcie. Hodnota účastín v reakcii na to vystrelila od konca mesiaca za necelé dva týždne o 17 percent.

Štiepenie akcií včera oznámila aj spoločnosť Tesla. Tá vydá investorom za jednu akciu 31. augusta ďalšie štyri (pomer 5:1). Jej akcie tiež prudko vystrelili. Zo včerajšej zatváracej hodnoty stúpli až na 1580 dolárov, čo je zhodnotenie o 15 percent.

Analytici sa udivujú, prečo investori reagujú na delenie akcií tak citlivo. De facto sa totiž na ich podieloch nič nemení. Ide len o psychologickú zmenu, keď vzrastie počet akcií v ich vlastníctve, podiel akcionára na majetku firmy však zostane rovnaký.

Delenie akcií však považujú investori za prejav sebadôvery firmy. Naznačuje to perspektívu ďalšieho rastu. Jednak sa akcie stanú pre ich nižšiu hodnotu dostupné aj drobným investorom, okrem toho tým ale firma vyjadruje jej očakávania do budúcnosti. Podľa dlhodobých štatistík akcie firiem, ktoré v minulosti štiepili svoje akcie, prekonali v nasledujúcom roku priemerný trhový výnos o osem percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial