Streda 26. septembra. Meniny má Edita

Ak si trh udrží pozitívnu náladu, oplatí sa nakupovať akcie a priemyselné kovy

Trh naďalej rieši či sa vyspelé ekonomiky dostali z krízy alebo nie. Ak si trh bude myslieť, že kríza neskončila, potom naďalej odporúčame kupovať štátne dlhopisy krajín, kde nehrozí zhoršenie ratingu hoci sú dlhopisy vcelku drahé.

Ak trh bude naďalej pozitívne naladený a zlé správy bude ignorovať alebo zlé správy nebudú prichádzať, potom budú dobrou voľbou akcie, prípadne priemyselné kovy.

V USA očakávame slabší rast dopytu ropy pre Q3, Q4 2010. Čína prekonala Japonsko vo veľkosti ekonomiky avšak USA zostáva spotrebiteľom č. 1, preto podľa väčšiny trhu majú dáta z USA väčšiu váhu ako dáta z Číny. My v Číne vidíme budúci dopyt naďalej v rastúcom trende so silnou dynamikou rastu. Po druhé, pre ceny ropy je podstatná vyššia volatilita v dopyte z Číny.

Trh stojí na rázcestí a rieši otázku, či je pravdepodobnejšie spomalenie USA, okrem iného z dôvodu ochabujúceho trhu práce alebo či ide o dočasný výpadok. Pokiaľ ide o verziu W, alebo si to trh myslia, potom naďalej budú lepšou voľbou potraviny, ktoré navyše oceňujú nepriaznivé klimatické podmienky na mnohých miestach planéty. Ak trh dôjde k záveru, že naďalej mierime z krízy, potom budú lepšou voľbou priemyselné kovy.

Zdroj: Radim Dohnal, konzultant, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *