Piatok 24. mája. Meniny má Ela

Akcie amerických bánk po zvolení D. Trumpa neustále rastú

BankyInvestície 13.03.2017 | 08:50 0 Komentárov

Finančné trhy očakávajú, že skoré zvýšenie úrokov Fedu, zmiernenie regulácie, zníženie daní a rýchlejší hospodársky rast zlepšia hospodárenie bánk. Akcie najväčších amerických bánk, ktoré sú súčasťou indexu S&P 500 vzrástli od zvolenia Donalda Trumpa o 32 percent.

Trhy očakávajú, že vzhľadom na priaznivý vývoj na trhu práce Fed zvýši sadby už túto stredu 15. marca. Navyše hoci pôvodne počítal konsenzus len dvomi zvýšeniami tento rok, najnovšie odhady hovoria až o troch.

Investori očakávajú, že zníženie daní podporí spotrebiteľské výdavky a zisky firiem, čo zas zvýši dopyt po úveroch. Trumpov sľub o uvoľnení regulácie môže navyše skresať náklady bánk na dodržiavanie pravidiel a umožní im rozšíriť úverové portfóliá viac, než je to možné za súčasných prísnych pravidiel v dôsledku finančnej krízy 2007/2008.

Finančné trhy budú podľa analytikov trpezlivé aj vtedy, ak regulačná a daňová reforma potrvá dlhší čas. Avšak za predpokladu, že Trumpova administratíva poskytne viac podrobností o svojich plánoch, vrátane plánovaných termínov. Ak sa však nový prezident od očakávaní odchýli, môže to priniesť pokles cien akcií bankových domov. 

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *