Piatok 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava

Aké výhody ponúka kreditná karta

Banky 10.11.2016 | 13:57 0 Komentárov

V spolupráci s mBank uverejňujeme seriál expertných poradní o bankových produktoch. Čitatelia môžu svoje otázky posielať na adresu redakcia@investujeme.sk. Odpovede mBank budeme následne zverejňovať v pravidelných intervaloch.


Dobrý deň, moja banka mi núka kreditnú kartu, ale nie celkom rozumiem tomu, aké výhody poskytuje. Mohli by ste mi to, prosím, vysvetliť na praktických príkladoch, napríklad v aktuálnom predvianočnom období? – Martina

Odpovedá Tomáš Palovský, manažér komunikácie, mBank.

„Hlavnou výhodou kreditnej karty je to, že nemíňate svoje peniaze, ale peniaze banky. S tým je spojených viacero výhod. Napríklad platíte kartou, ale z vášho bežného účtu peniaze neodchádzajú. Banka ich odpisuje z limitu, ktorý vám na kartu poskytla. Je to akýsi kredit, ktorý môžete čerpať. Ak banke tento vyčerpaný kredit počas bezúročného obdobia (v mBank je to 54 dní) vyrovnáte, nebudete platiť žiaden úrok. Toto má veľkú výhodu hlavne pred Vianocami, kedy sú na rodiny kladené zvýšené finančné nároky.

Ďalším typickým využitím výhod kreditnej karty je cestovanie a nákupy s ním spojené. Prichádza čas zimných prázdnin a veľa ľudí si kupuje zájazdy na lyžovačky. Žiaľ, niekedy sa stane, že cestovná kancelária ešte pred odchodom skrachuje. Pokiaľ ste zaplatili za tieto služby kreditnou kartou, máte možnosť túto platbu u banky reklamovať za neposkytnutie služby. 

S prémiovou kreditnou kartou ako je napríklad mKreditka Plus máte tiež zadarmo vstup do letiskových salónikov vo Viedni či Prahe. Takže pokiaľ vám napríklad mešká let, nemusíte čakať v hale, ale môžete si dopriať občerstvenie v pohodlí salónika. Môžete s ňou platiť u drvivej väčšiny obchodníkov po celom svete, alebo v prípade núdze vybrať hotovosť z ľubovoľného bankomatu, pričom výber nad 50 eur je zadarmo. Pokiaľ si ku karte objednáte aj cestovné poistenie, nemalo by vás na dovolenke už nič zaskočiť.“


ČI: 10112016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *