Piatok 25. septembra. Meniny má Vladislav

Ako na poistenie domácich miláčikov

Poistenie Peter Apolen 07.07.2015 | 09:44 1 Komentár

Poistenie domáceho zvieraťa môže vykryť náklady na jeho ošetrenie a zdravotnú starostlivosť. Netreba ale zabúdať i na poistenie zodpovednosti za škodu. Ide napríklad o prípady, keď sa psík pustí do nesympatického „votrelca“.

Domáci miláčik svojmu majiteľovi okrem každodenného potešenia prináša aj veľkú dávku zodpovednosti; za jeho zdravie, pohodlie, ale aj za to, čo vyvedie. Preto by mali chovatelia chrániť seba a svoje zviera vhodným výberom poistenia.

Člen domácnosti

Domáce zviera za člena rodiny považujú nielen samotní majitelia, ale aj poisťovňa. Napríklad v poistení domácnosti od Allianz – Slovenskej poisťovne sú krytí aj zvierací príbuzní a náklady spojené s ich zdravotnou starostlivosťou, pohrebom či zodpovednosťou za škodu. Za domáce zviera sa v poistných podmienkach považuje pes, mačka, fretka, hlodavec, plaz, okrasné či spevavé vtáctvo a akváriové rybičky vo vlastníctve poisteného alebo člena domácnosti, chované pre potešenie v byte či dome.

Náklady na liečenie a pohreb

Ak sa počas života domáceho zvieratka vyskytnú zdravotné problémy alebo ak zahynie, poisťovňa dokáže finančne pomôcť. Z poistenia domácnosti môžu byť uhradené náklady na liečenie a pohreb domáceho zvieraťa, musia byť však potvrdené účtovnými dokladmi. Náklady na liečenie poisťovňa hradí, len ak boli vynaložené na nevyhnutný lekársky zákrok alebo liečenie v súvislosti s úrazom domáceho zvieraťa.

V niektorých prípadoch nejde o malé náklady. Napríklad ortopedická operácia psa môže jeho majiteľa vyjsť aj na 600 eur. Náklady na pohreb sú klientovi nahradené v prípade, ak boli vynaložené na pohreb domáceho zvieraťa, ktoré zahynulo následkom úrazu. Pohreb alebo kremácia musí byť vykonaná firmou, ktorá má na takéto služby oficiálne povolenie.

Psy sa bránia útokom

Môže sa stať, že i napriek poriadnej výchove a dobrému výcviku majiteľ neodhadne správanie svojho psa, a to najmä pri psoch s voľným výbehom. Pokiaľ sa zviera cíti ohrozené, napríklad iným psom alebo nervóznym či opitým susedom, môže sa brániť útokom. V prípade, že niekoho pohryzie, škodu je možné hradiť z poistenia domácnosti majiteľa, ktorý by v ňom mal mať uzatvorené aj poistenie zodpovednosti za škodu. Krytie sa vzťahuje aj na uhryznutie cudzieho zvieraťa.

Jedna odpoveď na “Ako na poistenie domácich miláčikov”

  1. Rado píše:

    Ma teda nenapadlo, že by som nechal naše zvieratá poistiť. Možno je to tým, že máme úžitkové zvieratá. Chováme sliepky, králiky, ošípané a ovce. Máme taký malý statok, takže aj tak je okolo zvierat veľa práce a stojí nás dosť peňazí. Cez leto je to lepšie, pretože dávame zvieratám trávu, ale cez zimu im musíme kupovať kŕmne zmesi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial