Nedeľa 09. decembra. Meniny má Izabela

Ako sa zhodnotil 1 dolár investovaný v roku 1975

Investície 06.09.2016 | 11:00 0 Komentárov

Akcie veľkých amerických spoločností dosiahli za uplynulých 40 rokov priemerné zhodnotenie 11,3 percenta. Stali sa tak najvýnosnejším aktívom na americkom finančnom trhu. Naopak najhoršie si viedli americké štátne poukážky a zlato.

„Historia nas uci, že dlhodobo najvynosnejsim aktivom sú akcie. Je to pochopitelne; najvyssia premia za podnikatelske riziko a smerovanie ekonomiky ako aj spolocensky rozvoj sa spaja prave na akciovom trhu. Nakupom akciovych fondoch vlastnite firmy pocnuc Googlom cez Exxon az po bane na drahe kovy a siete hotelov.

Jedinym dlhodobym zmysluplnym sporenim je preto sporenie prostrednictvom akciovych fondov. Ak sa finančný poradca rozhodne sprostredkovat klientovi inu formu sporenia, priamo ohrozuje jeho buduci dochodok. A ak sa vam zda, že nie je prilis velky rozdiel v dosiahnutom zhodnoteni napr. 10% verzus 11% p.a. počas produktivneho veku, tak vedzte, že rozdiel v dochodkovej rente bude 2 000 EUR verzus 3 000 EUR,“ hovorí Roman Scherhaufer, predseda predstavenstva Spoločnosti EIC.

zhodnotenie-1-dolara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *