Utorok 10. decembra. Meniny má Radúz

ALBANIA Travel vyhlásila insolventnosť – aktualizované

Poistenie 25.07.2018 | 12:06 0 Komentárov

Cestovná kancelária ALBANIA TRAVEL, s.r.o dňa 24.júla vo večerných hodinách informovala o zámere vyhlásiť úpadok. Kancelária má uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie v UNIQA poisťovni.

V prímorských strediskách v blízkosti Tirany sa včera nachádzalo 84 klientov, ktorí práve čakali na odlet domov po ukončení dovolenky. Ďalších 86 klientov čakalo na letisku v Poprade, odkiaľ mali odletieť na ďalší zájazd do Albánska.

Aj keď úpadok cestovnej kancelárie zatiaľ nebol potvrdený rozhodnutím súdu, vzhľadom na tieto skutočnosti UNIQA poisťovňa prostredníctvom svojej asistenčnej služby okamžite kontaktovala cestovnú kanceláriu a v spolupráci s jej delegátkou koordinuje organizáciu prevozu klientov z Albánska na Slovensko.

Keďže letecká spoločnosť zrušila plánovaný let z Albánska kvôli neuhradenej pohľadávke, klientom, ktorí mali včera odletieť, zabezpečila poisťovňa cez noc ubytovanie, za ktoré prevzala záruku. Náhradný let by sa mal uskutočniť ešte dnes (v stredu), najneskôr zajtra.

Klientov, ktorí kvôli problémom cestovnej kancelárie neodcestovali na dovolenku z letiska v Poprade, by mali kontaktovať call centrum UNIQA poisťovne a individuálne nahlásiť poistnú udalosť na čísle: 02/32 600 100. Pri nahlásení poistnej udalosti je potrebné predložiť:

– vyplnený formulár hlásenia poistnej udalosti, ktorý nájdete na webovej stránke www.uniqa.

– kópiu zmluvy o obstaraní zájazdu

– doklad o zaplatení zájazdu

Dokumenty je následne potrebné poslať poštou na adresu UNIQA poisťovne: Krasovského 15, 851 01 Bratislava alebo mailom na adresu: poistovna@uniqa.sk. Klienti, ktorí na zaplatenú dovolenku  včera neodcestovali, si môžu nárokovať plnenie z poistenia zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie.

Aktualizovaná informácia:

Klientov CK ALBANIA TRAVEL prevezie na Slovensko už dnes večer vládna letka na náklady UNIQA poisťovne

Poisťovňa sa prioritne snažila zabezpečiť prevoz prostredníctvom komerčných letov, no zabezpečiť náhradné lety pre skupinu 84 klientov v top dovolenkovej sezóne je príliš komplikované. „Keďže je našou prioritou dostať dovolenkárov domov čo najskôr, dnes v skorých popoludňajších hodinách sa nám nakoniec podarilo zabezpečiť prevoz z Tirany do Popradu niekoľkými lietadlami letky Ministerstva vnútra SR (vládny špeciál).

Klienti cestovnej kancelárie by mali z Tirany odletieť dnes vo večerných hodinách, najneskôr o 21.00 hodine. Náklady na prevoz vládnym špeciálom bude v plnej výške hradiť UNIQA poisťovňa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *