Nedeľa 17. február. Meniny má Miloslava

Allianz pripíše na kapitálovkách 4,39%

Allianz – Slovenská poisťovňa pripíše klientom s kapitálovým životným poistením k zmluvám podiel na prebytku za rok 2009 vo výške 4,39%.

„Peniaze uložené v životnom poistení sme aj v minulom roku zhodnotili viac ako sú bežne zhodnocované úspory uložené v banke. Stále potvrdzujeme, že popri poistení svojho života si klienti nielen sporia, ale poisťovňa im garantuje zhodnotenie vložených prostriedkov a umožňuje dodatočný výnos. V dnešnej dobe je zhodnotenie rezerv na úrovni 4,39 percenta veľmi zaujímavé, “ konštatuje člen predstavenstva Allianz – SP Miroslav Kočan.

Klient dostáva v prípade kapitálového životného poistenia na konci poistenia dohodnutú poistnú sumu. Tá nie je spravidla konečnou sumou, ktorú poisťovňa klientom pri kapitálovom životnom poistení vypláca. Od roku 2007 stanovila Národná banka Slovenska 2,5-percentnú technickú úrokovú mieru ako povinné zhodnotenie, ale poisťovne môžu rozhodnúť aj o vyššej sume pripísanej na účet klienta, ak sa podelia o zisk z kapitálovej rezervy.

Zdroj: TS Allianz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *