Streda 17. január. Meniny má Bohdana

Allianz – SP ponúka ako prvá na slovenskom trhu poisťovacieho chat bota

Poistenie Peter Apolen 12.07.2017 | 15:34 0 Komentárov

Odchádzate do zahraničia a potrebujete sa poistiť, no v poistení sa veľmi nevyznáte, nemáte čas ísť do poisťovne ani chuť študovať poistné podmienky či stretávať sa s poisťovacím agentom? Obráťte sa na Borisa Bedekera – prvého poisťovacieho chat bota na Slovensku, ktorého vyvinula Allianz – Slovenská poisťovňa.

  • Ak vás šéf nechce pustiť na dovolenku, poisťovací robot Boris sa za vás prihovorí
  • Cestovným poistením vás po novom prevedie poisťovací chat bot Boris Bedeker
  • Robot poistí vás aj vašu rodinu či priateľov do celej Európy a Turecka cez Facebook Messenger

„V snahe o neustále zlepšovanie klientskych služieb tentoraz prinášame chat bot-a, ktorý klientom interaktívnym spôsobom uzatvorí cestovné poistenie priamo cez Facebook Messenger. Táto forma komunikácie je tak trochu ako zo sci-fi filmu. Napriek tomu má klient pocit ľudskejšieho poisťovacieho prístupu, hoci jeho sprievodcom poistením je vlastne robot,“ vysvetľuje riaditeľka odboru market manažmentu Allianz – SP Marta Kausichová.

Boris Bedeker  ide ďalej ako bežní boti. Komunikuje s vami ako priateľ, no ak to potrebujete, zmení sa na poisťovacieho agenta, ktorý vám pomôže s poistením do celej Európy aj Turecka. A to priamo vo Facebook Messengeri, kde vám ponúkne na výber z dvoch balíkov cestovného poistenia s liečebnými nákladmi s neobmedzeným krytím, vrátane akútneho zubného ošetrenia či prepravy a ubytovania v dôsledku hospitalizácie.

V príjemnom neformálnom rozhovore mu zadáte všetky údaje potrebné na výpočet poistného a nastránku www.allianzsp.sk vás presmeruje až vtedy, keď treba doplniť osobné údaje a poistenie zaplatiť. Tým sa však jeho úloha nekončí. Po uzatvorení zmluvy vám do Messengera pošle poistnú kartičku, ktorú tak máte vždy po ruke.

Do zahraničia človek zväčša neodchádza sám a býva pohodlné nechať poistné záležitosti na jedného človeka z partie či z rodiny, ktorý poistenie vybaví pre všetkých. Allianz – SP myslela aj na takéto prípady a vygenerované poistné kartičky dokážete pohodlne zdieľať so svojimi priateľmi či s rodinou v rámci Facebooku.

Funguje to relatívne jednoducho: zadáte si do Facebooku meno Boris Bedeker a pridáte si medzi priateľov chatbota, ktorý vás vie poistiť priamo vo Facebook Messengeri (URL = m.me/borisbedeker).

Boris Bedeker vám môže byť užitočný nielen vtedy, keď potrebujete poistenie. Scestovaný Boris sa s vami rád podelí o svoje skúsenosti a pridá aj nejakú tú zaujímavosť. Alebo sa s ním môžete odreagovať pri rôznych minikvízoch. Dokonca ak vás šéf nechce pustiť na dovolenku, Boris sa za vás rád prihovorí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *