Stvrtok 26. novembra. Meniny má Kornel

Allianz – SP posiela lekára do Turecka

Poistenie Peter Apolen 10.06.2014 | 13:26 0 Komentárov

Alianz – SP vyšle tento rok do Turecka  odborného konzultanta, ktorý bude k dispozícii turistom v prípade choroby či úrazu. Je to zatial novinka na slovenskom trhu.

Najviac poistných udalostí v Turecku

Turecko sa u slovenských turistov v posledných rokoch stalo jednou z najvyhľadávanejších letných destinácií. Okrem dobrých služieb, histórie a mora však na dovolenkárov číhajú aj zdravotné problémy, ktoré vedia pokaziť celý pobyt. Medzi najčastejšie poistné udalosti, s ktorými sa poisťovňa stretáva počas letnej sezóny, patria žalúdočné a tráviace problémy (s nákladmi približne 160 eur), chrípka, angína a zápal priedušiek s horúčkami (s nákladmi približne 160 eur), alergická reakcia na slnko (od 70 do 160 eur) a menšie či stredne závažné úrazy (od niekoľko sto do niekoľko tisíc eur). V minulom roku vzniklo najviac poistných udalostí práve v Turecku, kam mieri aj túto sezónu mnoho Slovákov. Navyše sa postupom času ukázalo, že cena a kvalita starostlivosti sa v súvislosti s výberom letoviska a zdravotníckeho zariadenia v Turecku veľmi líšia.

Náš  konzultant bude ubytovaný v  Alanyi, kde bude poskytovať konzultácie našim klientom dovolenkujúcim na území celého Turecka ohľadom postupu v prípade zdravotných ťažkostí, a v prípade potreby môže našich klientov v Alanyi a jej okolí aj osobne navštíviť a pomôcť im pri riešení problémov. Konzultant poradí s výberom lekára, dodaním liekov, či s nasmerovaním do osvedčených a kvalitných zdravotníckych zariadení tak, aby bol klient spokojný a následná likvidácia poistnej udalosti prebehla bez problémov,“ informuje k úlohe konzultanta vedúca oddelenia skupinového cestovného a privátneho poistenia ASP Katarína Janáková.

Bez rečovej bariéry a zadarmo

Konzultant má potrebné odborné aj jazykové znalosti, aby klientom okrem rady  mohol pomôcť odbúrať aj jazykovú bariéru, ktorej dôsledkom môže byť aj stanovenie nepresnej diagnózy. Pacient tak nemusí loviť správne slová v slovníku a obávať sa zdĺhavých a zbytočných vyšetrení. Navyše, konzultácie a návštevy sú pre klientov ASP bezplatné.

Naša asistenčná spoločnosť zisťovala, čo by zvýšilo spokojnosť a komfort klientov v zahraničí, ktorých počas pobytu prekvapia zdravotné problémy. Okrem iného je to aj osobná prítomnosť odborníka, s ktorým sa chorý či zranený dorozumie po slovensky. Turecko bude teda v júli a auguste prvou krajinou, kde bude takýto servis pre klientov fungovať a v prípade pozitívnych výsledkov do budúcnosti rátame s jeho postupným rozšírením,“ dodáva Katarína Janáková.

Zdroj: Allianz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial