Sobota 30. mája. Meniny má Ferdinand

Allianz – SP ukončila prevzatia poisťovne D.A.S.

Poistenie 15.06.2018 | 16:30 0 Komentárov

Allianz – Slovenská poisťovňa prevzala poisťovacie aktivity spoločnosti D.A.S. Rechtsschutz AG na Slovensku a doplnila tak svoje portfólio o poistenie právnej ochrany.

Spoločnosť Allianz – Slovenská poisťovňa prevzala 15. júna všetky poisťovacie aktivity D.A.S. na Slovensku . Došlo tak k začleniu D.A.S. Rechtsschutz AG, pobočky poisťovne z iného členského štátu do štruktúry Allianzu – SP.

Konzern tak rozšíril svoje portfólio o poistenie právnej ochrany. Allianz – SP nadobudnutím časti podniku D.A.S. prebrala všetky práva, záväzky a pohľadávky z predchádzajúcich zmlúv slovenskej pobočky D.A.S.

Transakcia je súčasťou akvizície skupiny Allianz v troch krajinách: okrem Slovenska, v Belgicku a a Švajčiarsku. D.A.S. predtým patril do nemeckej poisťovacej skupiny ERGO Group AG. Akvizícia posilňuje konkurenčnú pozíciu skupiny Allianz v oblasti neživotného poistenia.

„Cieľom tejto kúpy je využiť rastové príležitosti v neživotnom poistení a ďalej posilňovať našu konkurenčnú pozíciu. Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží o diverzifikáciu portfólia a hľadanie vhodných investičných príležitostí. Prevzatím aktivít D.A.S. Rechtsschutz AG na Slovensku pribudne v našom produktovom portfóliu možnosť poistenia právnej ochrany, ktorú naši klienti pod značkou Allianz doteraz nemali,“ uviedol Todor Todorov, predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *