Streda 22. mája. Meniny má Júlia, Juliána

Amazon otvára v Seredi nové logistické centrum

Ostatné správy 06.03.2017 | 10:10 6 komentárov

Amazon plánuje otvoriť prvé centrum reverznej logistiky na Slovensku, vďaka ktorému tak vytvorí v priebehu nadchádzajúcich troch rokov viac ako tisíc nových pracovných miest.

 • Amazon plánuje v priebehu najbližších troch rokov vytvoriť viac ako tisíc pracovných miest vo svojom novom logistickom centre pri Seredi. Slovensko sa tak stane ďalšou európskou krajinou, ktorá bude hosťovať logistické centrum firmy.
 • K rozhodnutiu o ďalších investíciách prispelo najmä úspešné pôsobenie spoločnosti Amazon v Bratislave, kde rastúce centrum zamestnáva už viac ako 850 pracovníkov na plný úväzok.  
 • V dohľadnej dobe bude nasledovať nábor pracovníkov na pracovné miesta v oblasti ľudských zdrojov, IT, financií, technológií a logistiky.

Nové centrum umiestnené v areáli Mountpark Sereď bude Amazonu prenajímať celoeurópsky pôsobiaci špecialista v oblasti logistiky Mountpark Logistics EU. Bude mať rozlohu viac ako 60 000 m2 a jeho úlohou bude prostredníctvom pracovníkov uspokojovať potreby zákazníkov na európskom trhu. Pracovníci centra v Seredi, ktorého otvorenie je naplánované na tretí kvartál roku 2017, budú posudzovať stav produktov, ktoré nemohli byť doručené alebo boli do Amazonu vrátené.

„To, že budujeme naše logistické centrum na Slovensku dokazuje, ako veľmi v investície na  tomto trhu veríme. Určite tu nájdeme množstvo zamestnancov, ktorí budú otvorení novým možnostiam a skúsenostiam v spoločnosti, pre ktorú kľúčovým faktorom rozvoja je neustále zlepšovanie služieb  klientom a inovácia. Veľmi si ceníme všetku podporu, ktorú nám poskytujú štátne aj regionálne inštitúcie, aby urobili Slovensko atraktívnym miestom pre investovanie,“ uviedol Roy Perticucci, viceprezident Amazonu v Európe.

„Táto významná investícia renomovanej spoločnosti je ďalším potvrdením, že Slovensko je pre investorov atraktívne. Okrem nesporného prínosu pre ekonomiku a zamestnanosť považujem za dôležité, že projekt bude fungovať aj bez investičnej podpory štátu,“ zdôraznil minister hospodárstva Peter Žiga.

„Som rád, že Ministerstvo financií zohralo kľúčovú úlohu tak pri úvodnej, ako aj pri záverečnej fáze rokovaní, kedy sme definovali špecifické podmienky projektu. Slovensko tak môže privítať jednu z najdynamickejších a najinovatívnejších svetových spoločností,“ uviedol minister financií Peter Kažimír.

„Sme radi, že taká inovatívna globálna spoločnosť ako je Amazon si vybrala za miesto svojich investícií našu Priemyselnú zónu Sereď – Juh. Verím, že to bude mať rozsiahly pozitívny dopad na rozvoj nášho regiónu, hlavne z ekonomickej perspektívy,“ povedal Martin Tomčányi primátor mesta Sereď.

Amazon plánuje zamestnať celú škálu profesií, od prevádzkových manažérov a technológov až po manažérov ľudských zdrojov, finančných manažérov, technológov a odborníkov na IT. Záujemcovia nájdu podrobnejšie informácie na stránke www.pracavamazone.sk. Nábor na pozície, ktoré nevyžadujú prax, začne v už polovici leta.

6 odpovedí na “Amazon otvára v Seredi nové logistické centrum”

 1. eduard píše:

  Je možnost aj na vozík sa zamestnať

 2. Alena píše:

  Dobrý deň
  mám záujem pracovať v Amazone, ale iný kontakt ako tel. číslo tu nieje. Na kont. čislo sa neviem dovolať, pretože je tam stále záznamník. Ani emailova adresa. Ako sa môžem kontaktovať so spoločnosťou? Za radu ďakujem

 3. Mariana Karasová píše:

  Dobrý deň. mala by som záujem pracovať v spoločnosti Amazon. aj doteraz som pracovala v logistickom centre ako picker. nástup možný od 20. 09. 2017 . moje t. č- 0944 508 722. Ďakujem

 4. Peter Vontszemu píše:

  Dobrý deň rád bi som sa zamestnal do vašej firmy som spoľahlivý a presné chodím do práce mám 45r

 5. Tomas píše:

  Dobry den chcem sa spytat ci beriete ludi aj do kuchyne.Za skoru odpoved vopred dakujem.Tomas

 6. Atif Atif píše:

  Dobrý deň ! Máte ešte voľné miesta s hodinovou mzdou ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *