Utorok 17. septembra. Meniny má Olympia

Amundi má záujem o Deutsche Bank

BankyInvestície 22.05.2019 | 16:31 0 Komentárov

Najväčší francúzsky správca investícií, spoločnosť Amundi, má záujem o Deutsche Bank. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

Amundi podľa agentúry rokuje o fúzii s Deutsche Bank. Tá sa zatiaľ k tejto informácií nevyjadrila. Podmienkou francúzskej spoločnosti je mať v novom podniku väčšinový podiel.

Úvahy o prevzatí Deutsche Bank vznikli len minulý mesiac, keď zlyhali rozhovory o zlúčením s nemeckým rivalom Commerbank.

“Amundi nemusí bezpodmienečne kupovať celú Deutsche bank,“ uviedol zdroj agentúry Reuters. Mohlo by teda podľa neho ísť len o niektoré bankové aktivity. „Nemá však zmysel, aby sme boli v novom podniku menšinovým partnerom,“ vysvetlil zdroj.

Deutsche Bank tieto informácie zatiaľ nekomentovala. Predaj časti jej biznisu by však nemeckej banke v problémoch pomohol financovať jej ďalšie plány. Mohlo by napríklad dôjsť k obnoveniu rokovaní s Commerzbank.

Amundi patrí do portfólia francúzskej skupiny Crédit Agricole. Pod správou má aktíva v hodnote 1.48 bilióna eur. Spoločnosť už má za sebou niekoľko zlúčení z minulosti. Napríklad prevzatie Pioneer Investments z portfólia talianskeho UniCredit. Hodnota transakcie z roku 2016 dosiahla 3,6 mld. eur.

Deutsche Bnak nedávno rokovala aj so švajčiarskou UBS. Predmetom boli investičné aktivity oboch hráčov. K dohode však nedošlo, pretože zúčastnené banky sa nedokázali dohodnúť na tom, kto by ovládal kontrolný podiel vo fúzovanej spoločnosti.

O Deutsche Bank mal záujem i nemecký poisťovací koncern Allianz. Rozhovory však boli odložené na neurčito.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *