Stvrtok 26. novembra. Meniny má Kornel

Apartmán na Liptove ako správna investícia

BývanieInvestície 28.05.2019 | 15:38 3 komentáre

O tom, že sa neoplatí držať peniaze v banke sa už popísalo veľa. Ale kam ich investovať, aby sa to oplatilo? Posvietili sme si na problematiku investícií do apartmánových domov.

Ako rozumná voľba totiž vychádza investícia do apartmánových domov v centrách turizmu. Najlukratívnejšie sú na tom Vysoké Tatry a Liptov. Na Liptove sa najviac stavia v okolí Jasnej.

V zime vyznieva táto investícia príťažlivo, ale čo v ostatnej časti roka, čo v lete? V Jasnej stále chýba štandardné korzo na prechádzky, nákupy a k vode je to relatívne ďaleko.

Nová príležitosť – Maladinovo

Preto vychádzajú ako rozumná voľba ponuky apartmánových domov v okolí Liptovského Mikuláša. Jeden z nich je MALADINOVO. Nachádza sa v bezprostrednej blízkosti navštevovanej Tatralandie, s prístupom k severnému brehu Liptovskej Mary.

Apartmánový komplex Maladinovo vytvorí sedem apartmánových domov s infraštruktúrou, reštauráciou, kaviarňou, wellnessom aj minimarketom. Od začiatku je projektovaný a stavaný ako rezort slúžiaci na krátkodobé ubytovanie.

Nová investícia na Liptove prevyšuje 8,6 milióna eur. Výborné je, že investor Honesty spol. s r. o. plánuje prvé apartmány v skúšobnej prevádzke spustiť už koncom tohto roka a výstavbu celého komplexu ukončiť zhruba do roka, teda do letnej sezóny 2020. Od investície po spustenie prevádzky tak neprejde zbytočne dlhé obdobie a investícia začne zarábať v najvyššej sezóne.

Za správnou investíciou pri Liptovskej Mare stojí profesionálna prevádzka rezortu. Investor nebude zarábať len na svojom apartmáne, profit sa bude deliť z prevádzky všetkých apartmánov. Takéto riešenie je pre investorov veľmi motivačné a zďaleka nie je štandardné.

Systém v rezorte Maladinovo pre investora zabezpečí úhradu všetkých režijných nákladov nehnuteľnosti. Ročne tak získa 6 – 12 percent z kúpnej ceny apartmánu. Tento predpoklad vychádza z reálneho modelu prevádzky podobných zariadení a z oficiálnych údajov návštevnosti regiónu.

Atraktívny región Liptov

Zaujímavé je, že Liptov je región s vyšším počtom prenocovaní na jedného stáleho obyvateľa ako Praha a tiež jeden z mála regiónov, kde štatistiky potvrdzujú vyšší dopyt ako ponuku. Reálny nedostatok ubytovacích kapacít sa prejavuje najmä v hlavných mesiacoch letnej a zimnej sezóny. Podľa štatistických údajov a následných prepočtov by bol výnos investície do Maladinova v roku 2018 zhruba 11 percent.

Maladinovo má obrovský potenciál práve vďaka blízkosti Tatralandie a Liptovskej Mary. Susedná  Tatralandia ponúka atraktívny balík služieb zameraných na relax aj zábavu a to bez potreby presunu autom či iným dopravných prostriedkom a v zime do Jasnej premáva z tohto miesta aj bezplatný skibus. Auto tak môže bez problémov zostať zaparkované pred apartmánom.

Zároveň je severný breh Liptovskej Mary, na ktorom sa rezort nachádza, turisticky využívaný, teda aj vodná nádrž núka kopec rôznych magnetov. Maladinovo takto pozbiera výhody vďaka dobrej lokalite, ale ponecháva si svoju vlastnú identitu, jedinečnosť aj súkromie.

Investičných príležitostí v okolí Liptovského Mikuláša a Liptovskej Mary je dosť. Treba si vyberať ponuky, ktoré garantujú výnos nad 6 percent, ale zároveň ponúkajú aj niečo naviac, aby dokázal správca investície vyťažovať rezort čo najlepšie. Stále totiž treba brať do úvahy, že nie je problém vyťažiť sezónu v auguste či februári, ale rok ma dvanásť mesiacov.

Pivovar a pivné kúpele na dosah

To, čím bude Maladinovo jedinečné, bude napríklad aj prvá franšíza obľúbeného českého rodinného pivovaru Bernard. Výrobcovia horkého moku si vybrali na svoju prvú prevádzku Bernard Pubu na Slovensku práve apartmánový komplex v  Liptovskom Mikuláši. Kvalitné nepasterizované pivo Bernard bude veľká známka kvality, ktorá bude lákať k návšteve. Samozrejme reštaurácia bude dostupná nielen pre ubytovaných hostí. Kvalitný horký mok na pitie však nebude jediná pivná špecialita.

V rezorte otvoria aj prvé pivné kúpele v regióne, čo bude ďalšia konkurenčná výhoda, ktorú žiadne zariadenie na Liptove zatiaľ neponúka. Pivné kúpele s ponukou wellnessu v absolútnom súkromí splnia očakávania aj tých najnáročnejších. Minimarket s čerstvými a lokálnymi výrobkami bude súčasťou komplexu a chýbať nebude ani exteriérové detské ihrisko.

Liptov dlhodobo rastie, ubytovacie kapacity vo vybraných mesiacoch podľa Štatistického úradu SR dosahujú plnú obsadenosť. Tento fakt dáva priestor na úspech práve novým projektom, ktoré môžu hlad po kapacitách v tomto regióne vyriešiť. Počet prenocovaní za rok 2018 na Liptove medziročne narástol až o 6,67 percent na 1 719 368 a počet návštevníkov sa vyhupol až o 7,75 percent.

 

PR článok


3 odpovede na “Apartmán na Liptove ako správna investícia”

  1. Sisa píše:

    Dobry den.Aká je minim.suma na investovanie do apartm.domoch na Liptove Maladinovo?Dakujem za odpoved

  2. Viktor Klbik píše:

    Môžete mi poslať informáciu o voľných apartmánoch na predaj aj cenou a pohľadmi, umiestnením na pozemkoch.
    Ďakujem.

    V.Klbik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial