Sobota 11. júla. Meniny má Milota

AXA vyhlásila bojkot tabakovému priemyslu

Poistenie Peter Apolen 24.05.2016 | 11:12 0 Komentárov

Francúzska poisťovňa AXA sa rozhodla ukončiť investovanie do tabakového priemyslu. Dodala, že sa zbaví akcií a dlhopisov tabakových podnikov v hodnote 1,8 miliardy eur. Dôvodom je nepriaznivý dopad na zdravie ľudí, s ktorým sa ako poisťovňa nemôže stotožniť.

AXA chce týmto krokom podporiť snahy o obmedzenie fajčenia, kvôli ktorému umiera približne šesť miliónov ľudí ročne. Toto číslo by sa podľa firmy mohlo do roku 2030 zvýšiť na osem miliónov.

AXA tiež varovala, že ak sa neurobia rýchle kroky na zvrátenie tohto vzostupného trendu, zabije tabak v 21. storočí miliardu ľudí. Zdravotné problémy spôsobené tabakovými produkty sú podľa poisťovne nákladnejšie ako problémy súvisiace s alkoholom alebo obezitou.

Firma upozornila, že investície do tabakového priemyslu sú v rozpore s jej aktivitami v oblasti zdravotného poistenia. Námestník generálneho riaditeľa Thomas Buberl uviedol, že pre poisťovňu nedáva zmysel, aby investovala do tabakového priemyslu.

„Toto rozhodnutie nás síce bude niečo stáť, ale jeho dôvod je jasný: ľudské straty spôsobené tabakom sú tragické, jeho ekonomické náklady sú obrovské. Ako významný investor a dôležitá zdravotná poisťovňa chce byť skupina AXA súčasťou riešenia tohto problému,“ dodal.

AXA na Slovensku ponúka životné aj neživotné poistenie, investovanie a dôchodkové sporenie. Firma má v ČR a SR viac ako 1,4 milióna klientov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *