Stvrtok 17. január. Meniny má Nataša

Až 14 % ľudí si skontroluje mobil viac ako 100 krát denne

Ostatné správy 23.06.2016 | 16:44 0 Komentárov

Takmer všetci mobilní spotrebitelia si kontrolujú telefóny do troch hodín od prebudenia.

Vyplýva to z najnovšej globálnej správy spoločnosti Deloitte s názvom Globálne mobilné spotrebiteľské trendyŠtúdia zdôrazňuje stúpajúci trend pripojenia a používania mobilných telefónov. Intenzita používania a počet vlastníkov mobilov vlani rástli v niektorých kategóriách viac ako dvojnásobne, čo naznačuje dramatickú zmenu spotrebiteľského správania a posun smerom k nehlasovej komunikácii, ako sú textové a okamžité správy.

Podľa Deloitte niet pochýb o tom, že realita pripojeného spotrebiteľa pretrvá a bude transformovať každé odvetvie a každý región sveta. Vyhliadky dlhodobého rastu mnohých spoločností budú závisieť od ich schopnosti udržať si náskok pred rýchlo sa meniacimi a vyvíjajúcimi zvykmi pripojených spotrebiteľov.

Na rozvíjajúcich sa trhoch sa až 93 percent spotrebiteľov pozrie na telefón do jednej hodiny od prebudenia alebo ešte skôr, pričom až 14 % spotrebiteľov si kontroluje telefóny aspoň 100-krát denne. Na rozvinutých trhoch si kontroluje smartfón počas prvej hodiny po prebudení 78 % spotrebiteľov. Vačšinou si ráno skontrolujú textové a okamžité správy (IM), pričom v priemere si telefóny skontrolujú 40-krát za deň.

V celosvetovom meradle spomedzi dostupných mobilných aplikácií spotrebitelia kontrolujú ako prvé hneď ráno najprv textové správy a okamžité správy. Hoci hlasová služba ostáva najčastejšie používanou aplikáciou na rozvinutých trhoch, keď až 76 % respondentov uvádza jej použitie v poslednom týždni, hneď po nej nasledujú textové správy (74 %).

Až  78 % mobilných spotrebiteľov má smartfóny, takmer 10 % vlastní nositeľné technológie (a viac ako 50 % má tablety. Najrýchlejšie rastú nositeľné technológie s približne 10-percentnou globálnou penetráciou, ktorá sa medziročne takmer zdvojnásobila. Hlbšia analýza výsledkov prieskumu v súvislosti s nositeľnými technológiami ukazuje, že jedna štvrtina spotrebiteľov na rozvíjajúcich sa trhoch má v pláne kúpiť si nositeľné zariadenie v najbližších 12 mesiacoch.

Krajina s najvyšším počtom pripojených spotrebiteľov je Singapur. Poľsko sa tiež umiestnilo vysoko v každej kategórii a za ním nasledujú USA, Austrália a Taliansko. 

Na rozvinutých trhoch je rýchlosť 4G siete vyššia ako rýchlosť Wi-Fi. V Severnej a Južnej Amerike sa uprednostňuje na pripojenie k internetu cez Wi-Fi, ale v Európe a v Ázii a v Tichomorí je to mobilná sieť (napr. 4G).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *