Piatok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Až 7 z 10 Slovákov by bolo ochotných zmeniť svoju banku

Banky Peter Apolen 21.05.2015 | 09:54 0 Komentárov

Slováci sa snažia šetriť kde sa dá a bankové produkty a služby nie sú výnimkou. Až 7 z 10 ľudí by za výhodnejšou ponukou odišlo do inej banky, zvyšných klientov od toho stále odrádza najmä zvyk a pohodlnosť.

Vyplýva to z prieskumu Prima banky, ktorý pre ňu zrealizovala prieskumná agentúra 2muse. Prenos produktov z jednej banky do druhej je dnes oveľa rýchlejší a jednoduchší ako to bolo kedysi. Viete, ako na to?

Až 71 % Slovákov v prieskume povedalo, že by boli ochotní zmeniť svoju banku kvôli výhodnejšej ponuke inej banky. Zvyšných 29 % ľudí od tohto kroku odrádza najmä to, že sú zvyknutí na vlastnú banku alebo v nej majú viacero produktov. A stále sa nájdu aj takí klienti, ktorí sa boja komplikácií, veľkej byrokracie alebo dlhých vybavovačiek.

Najviac klientov v súčasnosti mení banku z dôvodu refinancovania spotrebného úveru a hypotéky. Vo výhodnejšej banke totiž získajú nižší úrok alebo lepšiu splátku, vďaka ktorým dokážu mesačne ušetriť aj desiatky eur. „Záujem klientov o prenesenie spotrebného úveru aj hypotéky každým rokom stúpa. V oboch prípadoch klient už pri prvej návšteve pobočky odchádza s novou úverovou zmluvou, bez zbytočného dokladovania a papierovania,“ uviedla Henrieta Gahérová, riaditeľka divízie riadenia produktov Prima banky.

V poslednom období nie je ničím výnimočným ani to, ak chcú klienti zmeniť svoj osobný účet, s ktorým sú nespokojní a platia zaň zbytočne veľa. Ani táto zmena nie je až taká komplikovaná, ako by sa mohlo zdať. Stačí ak klient novú výhodnejšiu banku požiada o otvorenie účtu a so zrušením jeho starého účtu mu nová banka na požiadanie môže pomôcť.

zmena-banky preco-nemenit-banku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial