Sobota 26. septembra. Meniny má Edita

Banky oznámia ručiteľovi, že dlžník neplatí

Banky 09.05.2013 | 19:13 0 Komentárov

Od 1. januára 2014 sa ručiteľ včas dozvie aj od banky, že dlžník má problémy a prestal splácať úver. Zmenu v Etickom kódexe schválilo zhromaždenie členov SBA na žiadosť bankovej ombudsmanky. Tá dlhodobo upozorňovala na fakt, že v mnohých prípadoch sa veriteľ o nesplácaní dozvedel neskoro – až pri zosplatnení záväzku. 

Podľa nového znenia kódexu budú banky písomne informovať klienta, spoludlžníkov a spoluručiteľa v prípadoch, že dôjde k omeškaniu splácania úveru, alebo predčasnej splatnosti úveru na poslednej známej adrese. Nové ustanovenie sa bude vzťahovať na všetky poskytnuté úvery, aj tie poskytnuté pred účinnosťou tohto ustanovenia. Z tohto dôvodu je účinnosť posunutá až na 1. januára 2014. 

SBA zároveň informovala, že ju naďalej povedie Igor Vida, ktorého zhromaždenie členov opätovne potvrdilo vo funkcii prezidenta asociácie, keď zaňho hlasovali všetci prítomní delegáti. „Veľmi ma teší dôvera všetkých členov, ktorú som získal nielen ja, ale aj celé Prezídium SBA. Je to výsledkom nášho spoločného úsilia, ktoré je ale zároveň záväzkom voči všetkým členom SBA, ktorí nám ho dali. Budeme sa snažiť s teamom SBA pracovať tak, aby boli banky i naďalej vnímané ako pilier stability pre klientov a partnerom pre business komunitu na Slovensku,“ povedal prezident SBA a zároveň šéf Tatra banky Igor Vida.

Zdroj: TS SBA. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial