Utorok 18. február. Meniny má Jaromír

Bitcoin spadol cez víkend o 8 %

Cena bitcoinu klesla počas víkendu pod dolárov. Dôvodom je všeobecný rozsiahly výpredaj kybernetických mien. Podľa analytikov je to ukážkou vysokej volatility týchto finančných nástrojov a ich vysokej nevypočítateľnosti. 

Cena jedného bitcoinu sa podľa údajov CoinDesk v nedeľu obchodovala len za 1836 dolárov. V rámci jedného dňa je to pokles o osem percent a od začiatku júna, kedy kurz meny vrcholil na hodnote mierne nad tri tisíc dolárov, je to pád a 40 percent.

Oslabovali aj iné virtuálne meny. Napríklad Ethe – používaný v sieti Ethereum, spadol od júna z hodnoty necelých 400 dolárov o viac než 60 percent.

Vyzerá to tak, že pozitívny sentiment, ktorý ťahal virtuálne meny nahor od marca tohto roku, týmto vyprchal. Tieto meny ťažili s nákupnej horúčky vyvolanej najmä legislatívnymi úpravami v niektorých krajinách Ázie, ktoré ich začali vnímať ako regulérne finančné aktíva. Na optimizme sa bitcoin vyviezol na tohtoročné zhodnotenie až na trojnásobok, ktorý oproti hodnote z konca minulého roka dosiahol začiatkom júna. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *