Streda 19. február. Meniny má Vlasta

Bitcoin vďaka veľkému neznámemu investorovi znovu rastie

Investície 20.02.2018 | 11:40 0 Komentárov

Kurz bitcoinu opäť rastie. Po tom, čo začiatkom mesiaca klesol až pod šesť tisíc dolárov, sa jeho kurz aktuálne nachádza nad hranicou desať tisíc dolárov. Nemalý vplyv na tom má aj neznámy investor, ktorý začiatkom februára investoval do meny takmer 400 tisíc dolárov.

Trh digitálnych mien tento rok klesá. Oproti vrcholu z decembra minulého roka klesol až o 50 percent. Dôvodom boli nové regulačné opatrenia, najmä v Ázii, a obavy o bezpečnosť investícií. No vo februári sa trend opäť obrátil. Aktuálne sa bitcoin na platforme coindesk.com pohybuje na 11 500 dolároch.

Nemalú zásluhu na zmene sentimentu má aj neznámy investor, ktorý začiatkom mesiaca do meny investoval takmer 400 miliónov USD. Ten nakupoval bitcoin v období od 9. februára do 12. februára, pričom svoju bilanciu zvýšil z 55 tisíc na viac ako 96 tisíc mincií.

O transakcii sa hovorilo na sociálnych médiách a na diskusných fórach na internete. Výsledkom bolo povzbudenie investorov a naštartovanie opätovného rastu kurzu.

„Nie sme si istí, kto bol ten veľký kupujúci,“ povedal Alex Sunnarborg, zakladajúci partner spoločnosti Tetras Capital. Mnohí však podľa neho využili pád bitcoinu a nakúpili digitálnu menu, ktorá následne opäť ožila.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *