Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Bločková lotéria začne už o mesiac

Peter Apolen 14.08.2013 | 10:40 0 Komentárov

Bločková lotéria by sa mala na Slovensku spustiť podľa pôvodného plánu od septembra tohto roku. Národná lotériová spoločnosť Tipos bude podľa hovorcu firmy Rastislava Čépeho pripravená ju spustiť.

V lotérii sa bude žrebovať v dvoch kolách, ľudia môžu získať peňažné výhry aj vecné ceny. Lotéria bude fungovať tak, že si človek na základe údajov z bločku z obchodu či reštaurácie bude môcť vyplniť tiket. Na jeden tiket bude možné uviesť údaje len z jedného bločku.
„O peňažné výhry sa bude hrať každých 14 dní, táto časť lotérie bude pre hráčov takzvanou prvou šancou,“ opísal Čépe. V takzvanej druhej šanci, kde sa bude hrať o vecné ceny, bude žrebovanie každých 28 dní.
Výhry sú vzhľadom na charakter hry oslobodené od dane z príjmov a povinnosti platenia zdravotných odvodov, doplnil hovorca. Do lotérie sa budú môcť ľudia zapojiť bezplatne cez internet, mobilnú aplikáciu alebo SMS správu alebo podaním súťažných tiketov na ktoromkoľvek z 2424 obchodných miest Tiposu. No v Tipose za to zaplatia manipulačný poplatok.
Lotériou chce ministerstvo financií motivovať ľudí, aby si pri nákupoch pýtali od predajcov doklady o zaplatení. Tým by prirodzene tlačili na obchodníkov, aby vydávali pokladničné bloky a nemohli by ukracovať štát na dani z pridanej hodnoty.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *