Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Britská Tesco Bank sa stala terčom hackerského útoku

Banky Peter Apolen 08.11.2016 | 12:32 0 Komentárov

Hackeri cez víkend zaútočili na zhruba 40 tisíc účtov klientov Tesco Bank vo Veľkej Británii. Zhruba v polovici v prípadoch sa im aj podarilo nelegálne previesť klientske peniaze. Na jednotlivých účtoch chýbajú peniaze v sume 20 až 600 liber.

Následne nato pozastavila úverová divízia britského maloobchodného reťazca Tesco online transakcie po víkendovom útoku. Zákazníci banky sa sťažujú, že im z účtov zmizli sumy v rozsahu od 20 do 600 libier. Tesco Bank vo vyhlásení uviedla, že finančné straty klientom nahradí.

K útokom na klientske účty došlo v čase, „pre ktorý je typické, že v banke je prítomných málo zamestnancov, a preto na podozrivé aktivity zareagovala pomaly“, vysvetlil Cliff Moyce, šéf oddelenia finančných služieb v poradenskej firme DataArt.

Celkový počet vedených účtov banky je 136 tisíc. Tesco Bank má celkovo vyše sedem miliónov klientov, okrem bežných účtov ponúka aj iné finančné produkty, ako napríklad spotrebiteľské úvery, hypotéky alebo poistenie.

Klienti Tesco Bank v Británii si môžu teraz ešte stále vybrať peniaze z bankomatov, alebo platiť kartami v obchodoch. Zastavené sú len internetové transakcie.

Zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *