Nedeľa 05. júla. Meniny má Cyril a Metod

Burzy reagovali na schválenie amerického rozpočtu novými rekordami

Investície 23.10.2017 | 11:06 0 Komentárov

Takmer všetky hlavné americké burzové indexy dosiahli v piatok nové rekordy. Trhy tak reagovali na schválenie amerického štátneho rozpočtu, ktorý už počíta s novými daňovými úľavami, ktoré navrhuje americký prezident Donald Trump.

Podstatné zníženie daní bolo jedným z hlavným bodov predvolebnej kampane D. Trump. Jej detaily zverejnil až v auguste tohto roku, keď predstavil plán znížiť dane predovšetkým pre firmy. Najvyššia daňová sadzba pre firmy by mala klesnúť z 35 na 20 percent.

Trhy schválenie rozpočtu, ktorý už počíta s nižšími daňovými príjmami zobrali s uspokojením. Okrem výberového technologického indexu Nasdaq 100 všetky dôležité indexy dosiahli nové historické maximá. Okrem daňovej reformy v USA potešili investorov až hospodárske výsledky firiem.

Kľúčový americký index Dow Jones Industrial prekonal dovtedajšie maximum tesne po začiatku piatkového obchodovania a svoje zisky v jeho ďalšom priebehu zvyšoval. Nakoniec uzavrel s nárastom o 165,59 bodu alebo 0,71 percenta a na úrovni 23.328,63 bodu. Za celý uplynulý týždeň Dow Jones stúpol takmer o dve percentá.

Takisto širší index S&P 500, rovnako ako technologický Nasdaq Composite prekonali v piatok svoje doterajšie maximá. S&P 500 vzrástol o 13,11 bodu alebo 0,51 percenta, a Nasdaq Composite sa zvýšil o 23,99 bodu alebo 0,36 percenta. Za celý uplynulý týždeň si S&P 500 pripísal 0,9 percenta a Nasdaq Composite 0,4 percenta.

Zdroj informácií: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *