Pondelok 25. marca. Meniny má Marián

Capital and Financial Protection: Nespoliehajte sa iba na štát, na dôchodok si sporte sami

Druhý pilier by sa mal opäť otvoriť. Váhate, či vystúpiť alebo ostať? Finanční poradcovia zo spoločnosti Capital and Financial Protection radia zamerať sa hlavne na vlastné úspory. Dôvodom sú neustále zásahy štátu do fungovania druhého piliera, ako aj obava z toho, že dôchodok zo sociálnej poisťovne bude príliš nízky.

„Pri súčasných zásahoch politikov do súkromného vlastníctva mám pochybnosti o tom, či druhý pilier naplní svoje poslanie. Štát má tendenciu presúvať finančné prostriedky zo súkromných rúk klientov pod svoje krídla,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Capital and Financial Protection Pavol Struhár. Zároveň upozorňuje aj na fakt, že výška dôchodku zo sociálnej poisťovne teda z tzv. prvého piliera môže byť pri súčasnom demografickom vývoji nedostatočná na to, aby zabezpečila dôstojný život. Preto finanční poradcovia spoločnosti hovoria so svojimi klientmi viac o treťom pilieri.

Vo všeobecnosti i podľa zákona sa ním rozumie sporenie na dôchodok v doplnkovej dôchodkovej spoločnosti. „My však na to máme trochu iný pohľad. Za tretí pilier považujeme akékoľvek dobrovoľné kumulovanie finančných prostriedkov s cieľom dosiahnuť finančnú nezávislosť,“ hovorí Pavol Struhár.

Za najvhodnejšiu formu pritom navrhuje investičné životné poistenie. Podľa neho totiž takto uložené finančné prostriedky nikdy nebudú nástrojom v rukách politikov a zostanú súkromným vlastníctvom so všetkými výhodami, ktoré k tomu patria (napr. dedičnosť či darovanie). Podstatným parametrom je aj systém, prostredníctvom ktorého klient buduje svoj kapitál. Je to najmä vďaka pravidelnému sporeniu počas určitého obdobia. Dobre zvolený produkt by sa mal prispôsobiť klientovým potrebám. „Ak si klient vyberie správnu finančnú inštitúciu tak súčasne nájde pod jej krídlami aj dve ďalšie dôležité kritériá – istotu a výnos. Finančné inštitúcie tu budú aj o dvadsať či tridsať rokov a dobré meno je pre ne veľmi dôležité,“ uzatvára Pavol Struhár.

Zdroj: TS Capital and Financial Protection.

3 odpovede na “Capital and Financial Protection: Nespoliehajte sa iba na štát, na dôchodok si sporte sami”

 1. anti IŽP ako nástroj na dôchodok píše:

  … to myslíte vážne (alebo iba provízne), keď o investičnom životnom poistení hovoríte ako o najvhodnejšej forme investovania na dôchodok?
  Ad 1) poplatky, ad 2) neflexibilita, ad 3) priemerná životnosť IŽP na Slovensku cca 7 rokov…
  Ale storno sa uplatňuje len prvé 2 roky, že :o)?

 2. Pali píše:

  IZP??? presne ako je pisane v prispevku nado mnou…panovi Struharovi to musi dobre kurovat…takymito vyhlaseniami robi hanbu celemu institutu financneho sprostredkovania. ty kokos, investicko na dochodok…

 3. Ondrej píše:

  Táto spoločnosť má dvoch šašov Schätzla a Struhára + Struhárovú ktorú si podávajú navzájom. Získavajú peniaze len na IŽP lebo je to pre nich výhodné. Rozbíjajú vzťahy medzi ľadmi a sú nenažratí. Pozerajú len na seba, klamú a podvádzajú obchodníkov. Ale už veľa ich obchodníkov zvažuje dať podnet na NBS a vtedy dožerú a to všetci traja. Potom sa budeme všetci v Blave a Žiari smiať…:-)))))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *