Sobota 15. augusta. Meniny má Marcela

Cena za Brexit sa odhaduje na 4300 libier ročne na hlavu

DaneEURO 29.04.2016 | 10:45 0 Komentárov

Britské ministerstvo financií minulý týždeň uviedlo, že podľa jeho analýzy by odchod z EÚ stál každú britskú domácnosť zhruba 4300 libier (5500,18 eura) ročne. Zhoduje sa približne i analýzou OECD.

„Brexit je ako daň,“ povedal pre BBC. Britský minister financií George Osborne uviedol, že podľa jeho odhadu by hrubý domáci produkt Spojeného kráľovstva v prípade brexitu klesol do roku 2030 o šesť percent HDP oproti tomu, keby krajina v EÚ zostala.

Dodal, že dôsledky by ekonomika cítila trvale, keďže v prípade hlasovania za odchod Británie z EÚ by klesli aj investície a obchod. Ako uviedol, bola by to jedna z najväčších rán, akú by si Británia zasadila.

Pridal sa k nemu i A. Gurría, ktorý je tak ďalším z významných predstaviteľov, ktorí sa snažia opatrne radiť voličom pred júnovým referendom, aby dobre zvážili svoje rozhodnutie. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na rozhovor, ktorý Gurría poskytol BBC.

Referendum je stanovené na 23. júna, pričom už v piatok 15. apríla sa začala oficiálna kampaň pred referendom. Prieskumy verejnej mienky naznačujú, že hlasovanie bude tesné.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial