Piatok 20. októbra. Meniny má Vendelín

Ceny nových bytov v Prahe vzrástli medziročne o 15 %

Bývanie 27.07.2017 | 14:31 0 Komentárov

Priemerná cena nových bytov v Prahe predaných v júni vzrástla o 15 percent na zhruba 2900 eur za meter štvorcový. V porovnaní s koncom prvého štvrťroka sa zvýšila o päť percent. 

Praha sa podobne ako Bratislava topí v realitnej bubline. Nových bytov je tam stále nedostatok, a preto ich ceny rastú. „Hoci sa môže zdať, že je cenová úroveň už pomerne vysoko, ceny porastú aj naďalej. Odhadujem, že do konca roka o päť percent. Dopyt je stále vyšší ako ponuka,“ hovorí predseda predstavenstva Central Group Dušan Kunovský.

Za posledné dva roky vzrástla priemerná cena nového predaného bytu v českej metropole o viac ako 770 eur za meter štvorcový, teda viac ako o tretinu. Čísla vyplývajú zo spoločných štatistík developerských firiem Trigema, Skanska Reality a Central Group, ktoré zverejnili na tlačovej konferencii.

Vlani developeri v Prahe predali 6650 bytov. „Len za prvý polrok sa ich počet znížil o 500. Ľudia majú o nové bývanie záujem, často si však nemajú z čoho vyberať,“ povedal podľa ČTK predseda predstavenstva spoločnosti Trigema Marcel Soural.

Zásoba nových dostupných bytov v meste medziročne klesla takmer o štvrtinu na 3600. „Je zrejmé, že ponuka v Prahe neustále klesá, čo je spôsobené najmä dlhodobo zložitým povoľovacím procesom, ktorý spôsobuje oneskorenie uvádzanie nových projektov na trh,“ vysvetľuje generálna riaditeľka Skanska Reality Naďa Ptáčková.

Cena bytov v Prahe (m2, Kč, s DPH)

ceny-bytov-v-prahe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *