Utorok 22. septembra. Meniny má Móric

Ceny za vodné a stočné v Bratislave sa zvyšujú

Ostatné správy 13.08.2020 | 17:04 0 Komentárov

Ceny vodného a stočného v pôsobnosti Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) sa od piatka zvyšujú. Vodárne odporúčajú vykonať odpočet vodomerov.

Zvyšovanie cien sa odvíja od rozhodnutia Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO). Cena vodného bude 1,0135 eura bez DPH za tisíc litrov pitnej vody. Cena stočné za tisíc litrov bude 0,9985 eura bez DPH.

Je to menej ako sa čakalo. Oproti očakávanému rastu o 2,5 eura sa náklady pre priemernú trojčlennú rodinu by sa podľa odhadu BVS za mesiac nakoniec zvýšia o približne 1,5 eura.

BVS upozorňuje, že je potrebné, aby všetci odberatelia vykonali odpočty svojich vodomerov. Na základe nich rozpočíta spotreby vody podľa starej a novej ceny.

Odberatelia v rodinných domoch tak môžu urobiť prostredníctvom nového zákazníckeho portálu BVS, ktorý bude v prevádzke tiež od piatka. U obyvateľov bytov za nahlásenie stavu vodomeru v bytových domoch zodpovedá správcovská spoločnosť.

V prípade, ak niektorý zákazník nestihne nahlásiť aktuálny stav vodomeru, bude pre tento účel použitý výpočet priemerného stavu pri koncoročnom odpočte.

Cena sa aktuálne zvyšuje po prvý krát od roku 2014. Dôvodom sú plánované náklady na rekonštrukciu a modernizáciu infraštruktúry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial