Piatok 22. február. Meniny má Etela

České OVB sa stalo riadnym členom USF

České OVB sa stalo riadnym členom Únie spoločností finančného sprostredkovania a poradenstva. Svojim členstvom chce vytvoriť tlak na zvýšenie kvality poradenstva na trhu. Etika poradenstva bola pred poldruha rokom dôvodom rozporu medzi OVB a inou stavovskou organizáciou AFIZ-om.

Podľa tlačovej správy USF ide už o piate rozšírenie členskej základne, ktorá teraz zahŕňa 16 subjektov – právnických osôb poskytujúcich poradenské a sprostredkovateľské služby. Vstup OVB Allfinanz má byť výsledkom dlhodobej vzájomnej komunikácie a neformálnej spolupráce.

Predseda predstavenstva USF Igor Bielik vysvetľuje, že: "USF už dlhšiu dobu so záujmom sledovala a citlivo vnímala prebiehajúce procesy v OVB Allfinanz. Vrcholové vedenie únie a OVB realizovali v posledných mesiacoch sériu rokovaní, ktoré vyústili v podpis strategického dokumentu "Dohoda o porozumení" v ktorom bola jasne deklarovaná zhoda na základných princípoch a na spoločnej vízii do budúcnosti. Som presvedčený, že týmto krokom napĺňame kľúčové hodnoty USF, ktoré si jej zakladatelia dali do vienka a ktorými sú zodpovednosť, informačná otvorenosť a etické princípy. USF tým tiež napĺňa svoj cieľ byť združením zahŕňajúcim a zastupujúcim významný segment trhu a byť otvorenou všetkým partnerom s podobnými hodnotami. USF si tiež veľmi váži dôveru vedenie OVB. S OVB získava USF významného člena, ktorý svojimi kapacitami, trhovým i ľudským potenciálom nepochybne pomôže v spoločnom presadzovaní nášho dlhodobého programu. "

Člen predstavenstva OVB Allfinanz Michal Knapp dopĺňa: "Postavenie OVB na trhu v Českej republike nám jasne definuje našu spoločenskú zodpovednosť. Chápeme ju nielen ako základný faktor konkurencieschopnosti, ale najmä ako záväzok správať sa v rámci svojho podnikania zodpovedne. Chceme ďaleko intenzívnejšie kooperovať v tlaku na kultivácii trhu nielen z pohľadu klientskej finančnej gramotnosti, ale najmä v definovaní kvality a profesionality finančných poradcov, s čím súvisí aj participácia na tvorbe a zavádzaní legislatívnych opatrení, na ktorých má pozitívny vplyv a skúsenosť práve USF. USF nás svojou doterajšou činnosťou presvedčila o tom, že je garantom tejto cesty a preto sme sa na ceste kultivácie trhu k nej pridali. Náš vstup do USF bol teda viac než logickým krokom. "

Prečítajte si:

Zdroj: Investujeme.cz, USF.

Jedna odpoveď na “České OVB sa stalo riadnym členom USF”

  1. Michal D. píše:

    A predsedom etickej komisie USF bude Lukas Stork…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *