Sobota 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

Česko spustilo bločkovú lotériu

Dane 03.10.2017 | 11:05 0 Komentárov

České ministerstvo financií spustilo v nedeľu bločkovú lotériu po vzoru Slovenska. Jej cieľom je odhaliť daňové úniky na DPH. Na výhrach sa má ročne vyplatiť takmer 65 mil. korún.

Do takzvanej účtenkovej lotérie zameranej na kontrolu elektronickej evidencie tržieb sa v prvý deň zaregistrovalo 70 tisíc hráčov. Informovalo o tom Ministerstvo financií ČR.

Hlavnou výhrou žrebovania lotérie je milión korún. Druhou cenou bude automobil za zhruba 400 tisíc Kč, treťou výhrou 300 tisíc Kč, štvrtou cenou 200 tisíc Kč a piatou 100 tisíc Kč. Vyžrebované budú aj výhry nižších hodnôt – 20 výhier po 20 tisíc Kč, tisíc výhier po tisíc korún a 20 tisíc výhier po sto korún.

Žrebovanie prebehne každý mesiac 15. kalendárny deň za predchádzajúci mesiac. Lotérie sa môžu zúčastniť osoby staršie ako 18 rokov.

Do lotérie možno zaregistrovať iba účtenky vydané obchodníkom, ktorý eviduje tržby podľa zákona o evidencii tržieb. Zatiaľ sa týka len hotelov, reštaurácií, maloobchodu a veľkoobchodu.Od jedného obchodníka je možné zaregistrovať iba jeden doklad denne.

Náklady na lotériu by bez započítania výhier mali počas prvého roku fungovania dosiahnuť najviac 20 miliónov korún.

Bločková lotéria funguje už štyri roky i na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *