Nedeľa 29. marca. Meniny má Miroslav

Čínske investície poskytujú prémiu za podstúpené riziko

Investície 26.09.2018 | 12:44 0 Komentárov

Hoci ešte nemôžeme povedať, že vidíme koniec prekáračiek súvisiacich s obchodnými vojnami medzi USA a Čínou, investori začínajú dostávať odmenu za riziko podstúpené pri prvom prepuknutí obáv z vážneho dopadu vojen na čínske HDP.

Vplyv v skutočnosti nemusí byť taký negatívny, ako sa ekonómovia obávali. Čínska ekonomika je totiž dnes zameraná na domáci trh a jej zahraničný obchod je diverzifikovaný medzi viacerých obchodných partnerov.

Čínsky akciový trh je však ešte stále zhruba 25 percent pod svojím vrcholom z januára. Klesol aj ukazovateľ p/e (price/earnings), ktorý je momentálne pod svojím desaťročným priemerom. No z pohľadu rentability aktív a jej nárastu patrí Čína medzi najlepšie trhy v Ázii. Odhady do budúcnosti naznačujú, že by to mohlo byť ešte lepšie. Prináša to tak príležitosť pre investorov, ktorí zaujmú na čínskom trhu výraznejšiu pozíciu.

Volatilita zostáva i naďalej relatívne vysoká. Donald Trump si časoval svoj rozhodnutie uvaliť clá na Čínu tak, aby zaujal pozornosť pred blížiacimi sa “strednodobými” voľbami v USA v novembri. Jeho cieľom je získať Republikánom kontrolu nad oboma komorami parlamentu. Je teda pravdepodobné, že bude v tejto rétorike pokračovať až do dátumu volieb. Ak však Republikáni vo voľbách uspejú, obchodné vojny pravdepodobne ustanú.

Fidelity International poskytuje informácie iba o svojich produktoch a neposkytuje investičné poradenstvo pre jednotlivé prípady, iné, než v prípade výslovného uvedenia náležitým spôsobom autorizovanou firmou, vo formálnej komunikácii s klientom.

Označenie Fidelity International označuje skupinu spoločností, ktorá tvorí globálnu organizáciu správy investícií poskytujúcu informácie o produktoch a službách v stanovených jurisdikciách mimo Severnej Ameriky. Táto správa nie je určená osobám v (vo Veľkej Británii) Spojených štátoch amerických ani sa ňou nesmú tieto osoby riadiť. Je určená iba osobám so sídlom/bytom v krajinách s právnym systémom, kde sú príslušné fondy schválené na rozdelenie alebo kde sa takéto schválenie nevyžaduje.

George Efstathopoulos, Portfolio Manager Fidelity International

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *