Stvrtok 17. január. Meniny má Nataša

Členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne bude od júna Jiří Huml

Doterajší riaditeľ retailu Českej sporiteľne Jíři Huml sa od júna stane členom predstavenstva Slovenskej sporiteľne zodpovedným za retailové bankovníctvo.

Jiří Huml po štúdiu ekonómie na Českej poľnohospodárskej univerzite a New York State University/CEU nastúpil v roku 1992 do spoločnosti McKinsey&Company vo Frankfurte nad Mohanom, kde sa špecializoval na prácu s klientmi v bankovníctve a poisťovníctve a na kapitálové trhy. Neskôr sa stal súčasťou užšieho vedenia pražskej pobočky McKinsey&Company a počas ôsmich  rokov v tejto spoločnosti pracoval aj pre klientov v Maďarsku a v Rusku.

Bankovníctvu sa začal venovať v roku 2000 v Komerčnej banke v Prahe, kde bol členom predstavenstva a zástupcom generálneho riaditeľa zodpovedným za oblasť prevádzky, podporných služieb, platobného styku, riadenia projektov a IT. Následne pracoval v Českej poisťovni, kde pôsobil ako zástupca generálneho riaditeľa so zodpovednosťou za oblasť prevádzky, klientskeho kontaktného centra, riadenia projektov a IT.

Posledné tri roky sa zameral na oblasť retailu, keď v Českej sporiteľni zodpovedal za sekciu privátneho bankovníctva a  retailovú distribúciu produktov finančných trhov. Okrem iného spolupracoval i na projektoch implementácie privátneho bankovníctva v skupine Erste Group v Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

„Je pre mňa cťou a zároveň veľkou výzvou viesť oblasť retailu najväčšej slovenskej banky. Keďže som súčasťou Erste Group už tri roky, veľmi dobre poznám skupinovú stratégiu a chcem prispieť k jej napĺňaniu a k upevňovaniu pozície Slovenskej sporiteľne na trhu,“ uviedol Jiří Huml.

Zdroj: TS Slovenskej sporiteľne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *