Sobota 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

CNN si všimlo potenciál Bratislavy

Spravodajská televízia CNN ohodnotila Bratislavu ako jedno zo šiesti najfascinujúcejších pohraničných miest v Európe. Spolu so slovenským hlavným mestom sa v hodnotení umiestnil španielsky San Sebastian, francúzske Lille, švédske Malmö, taliansky Terst a nórske mesto Kirkenes.

Autor článku Barry Neild predstavuje Bratislavu ako mesto, ktoré bolo 300 rokov centrom uhorskej monarchie. Pripomína, že vo svojej histórii niesla aj názvy ako Istropolis, Bresburg, Pressburg alebo Wilson City. Takto sa mesto volalo krátko po prvej svetovej vojne. Autor opisuje, že s rakúskou Viedňou Bratislavu kedysi spájala električka a až do roku 1993 bolo mesto súčasťou Československa. 

„Svedkom väčšiny udalostí bol Bratislavský hrad,“ píše autor. Zrekonštruovaný symbol Bratislavy je podľa neho dobrým miestom na vychutnanie si mesta, ktoré leží na križovatke ciest vedúcich cez strednú Európu. Barry Neild nezabúda ani na uličky v historickom centre, ktoré očarili aj dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena. Tradičná miestna kuchyňa je zase podľa neho všehochuťou jedál, ovplyvnených susedným Rakúskom a Maďarskom. Podľa agentúry pre cestovný ruch je článok na portály CNN výbornou reklamou pre Slovensko, ktorá môže pritiahnuť nových zahraničných turistov.

Zdroj informácií: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *