Nedeľa 08. decembra. Meniny má Marína

Čo sa zmení v dani z príjmov

Dane 08.12.2017 | 12:01 0 Komentárov

Poslanci Národnej rady SR schválili zmeny v dani z príjmov s platnosťou od budúceho roku. Ide napríklad o zvýšenie odpočtu výdavkov na výskum a vývoj, či možnosť odrátať si z daní výdavky na kúpeľnú starostlivosť.

Jedným z hlavných cieľov novely je zvýšiť podporu vedy a výskumu, a to zvýšením nadodpočtu reálnych nákladov zo súčasných 25 na sto percent. Firmy si tak budú môcť reálne výdavky na výskum a vývoj navýšiť o sto percent a odpočítať si ich z daní.

Novela zavedie aj odpočítateľnú položku pre pracujúcich ľudí, ktorí absolvujú kúpeľný pobyt. Človek si bude môcť v prípade, ak absolvuje takýto pobyt, uplatniť odpočítateľnú položku zo základu dane vo výške 50 eur. Zaplatí tak nižšie dane. Podľa odhadov by sa tento bonus mal týkať zhruba 200 tisíc ľudí.

Ďalšou zmenou v kúpeľníctve bude skrátenie doby odpisovania budov, v ktorých sa poskytuje kúpeľná starostlivosť. Obe opatrenia by mali pomôcť rozvoju kúpeľníctva na Slovensku.

O dane sa okrem toho oslobodia príjmy z reklamy do 20 tisíc eur v prípade občianskych združení, neinvestičných fondov či neziskových organizácií, ktoré poskytujú všeobecne prospešné služby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *