Pondelok 10. decembra. Meniny má Radúz

ČSOB Poisťovňa prichádza s novinkou v poistení terorizmu

Poistenie 20.02.2017 | 10:12 0 Komentárov

Slováci sa začínajú vo väčšej miere zaujímať o možnosti ochrany pre prípad, že by sa v zahraničí alebo doma ocitli v bezprostrednom ohrození života, predovšetkým pokiaľ ide o bezpečnostné hrozby akými sú aj teroristické útoky. Na túto situáciu začínajú reagovať poisťovne aj v kategórii produktov životného poistenia.

ČSOB Poisťovňa napríklad prichádza od polovice februára s novinkou – pripoistením následkov teroristického činu.

Podľa prieskumu portálu financnahitparada.sk medzi najčastejšie výluky zo životného poistenia patria aj vojnové udalosti, štrajky, nepokoje a terorizmus. Preto je dôležité pri výbere životného poistenia zohľadniť aj tento parameter, prípadne sa informovať, aké sú možnosti pripoistenia sa voči tomuto riziku.

„Podľa nášho prieskumu o spokojnosti klientov s poisťovňami, patrí ako najčastejší dôvod   sklamania zo služieb poisťovní jednoznačne poistné plnenie. Nespokojných je totiž až 36 percent respondentov. Pritom časť z týchto klientov by sklamaná nemusela byť, ak by vedela, že ich ujma patrí k poistným výlukám. To znamená, že ide o udalosť, na ktorú sa poistenie nevzťahuje,“ vysvetľuje v tejto súvislosti Pavel Škriniar z portálu financnahitparada.sk

„Štandardne poisťujeme riziko teroristického útoku v cestovnom poistení. Čoraz častejšie sme sa však stretávali s otázkami klientov, ako je to v prípade životného poistenia, ak utrpia zdravotnú ujmu v dôsledku takéhoto činu. Práve preto sme sa rozhodli  priniesť jedinečnú novinku na trh, a to je možnosť samostatného pripoistenia k životnému poisteniu pre toto  riziko,“ uvádza riaditeľ Odboru produktového manažmentu ČSOB Poisťovne Peter Ripka. Pripoistenie je platné na Slovensku a po celom svete, s výnimkou krajín, do ktorých vydalo Ministerstvo zahraničných vecí odporúčanie necestovať.

Pripoistenie proti následkom teroristického činu si môžu klienti uzatvoriť k už platným aj novým zmluvám, a to konkrétne pre smrť a trvalé následkov úrazu až do výšky 50 000 EUR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *