Streda 25. novembra. Meniny má Katarína

ČSOB pripravuje multibanking, vďaka ktorému klienti získajú prehľad aj o účtoch v iných bankách

Banky 04.03.2019 | 11:54 0 Komentárov

ČSOB ponúkne riešenie založené na smernici PSD2. Pôjde o aplikáciu, v ktorej si bude možné prezerať účty vo viacerých konkurenčných bankách.

ČSOB   sprístupní pre klientov v horizonte najbližších týždňov tzv. multibanking. V prvej fáze si klienti ČSOB budú môcť do mobilnej aplikácie fungujúcej na platforme iOS pripojiť svoje účty vedené v Tatra banke. V ďalších vlnách ČSOB rozšíri túto možnosť aj o ďalšie banky a platformu Android.

ČSOB implementuje multibanking priamo do svojej mobilnej aplikácie ČSOB SmartBanking. Klient si bude môcť týmto spôsobom  prezerať výšku disponibilných zostatkov a transakčnú históriu na účtoch v iných bankách ako aj v ČSOB. Táto služba nebude spoplatnená. Ambíciou je v budúcnosti rozšíriť multibanking aj o ďalšie funkcionality.

Multibanking, teda spravovanie viacerých účtov vedených v rôznych bankách na jednom mieste, umožnila európska smernica PSD2.

„V súvislosti s touto smernicou a povinnosťou sprístupniť svoje systémy tretím stranám sa už dlhší čas diskutuje o tom, či je pre banky hrozbou alebo príležitosťou. My sme sa  rozhodli ísť druhou cestou a sme hrdí na to, že môžeme klientom predstaviť toto riešenie, vďaka ktorému je správa financií pre klienta ešte jednoduchšia a je to plne v súlade s našou ambíciou byť pre klienta navigátorom v jeho finančnom svete. Našim cieľom je postupne pripájať aj účty iných bánk a sprístupniť multibanking tiež pre platformu OS Android,“ uviedol Juraj Ebringer, člen predstavenstva ČSOB zodpovedný za retailové a privátne bankovníctvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial