Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

ČSOB si pochvaľuje predaj cestovného poistenia

On-line predaj cestovného poistenia ČSOB stúpol medziročne 3,5 násobne. Najviac klientov uzatvára cestovné poistenie najmä pre územie Európy a obľúbených dovolenkových destinácií.

Až 69% poistených je vo vekovej kategórii 25 až 44 rokov, pričom priemerný vek sa pohybuje na úrovni 37,5 roka. Medzi poistenými mierne prevažujú muži (55%). 

Predaju určite pomáha aj 30% zľava, ktorá radí poistenie v ČSOB medzi najvýhodnejšie na trhu. Samotná poisťovňa stanovuje cenu poistného pre dve oblasti. Základný balík tvorí Európa, Turecko, Kanárske ostrovy, Tunisko, Egypt, Maroko, Izrael. Pre cestujúcich do iných destinácií je určený balík svet. Jednotná cena poistenia pre všetky európske krajiny nemusí byť výhodná pre každého. Kým napríklad do Rakúska sa s ČSOB oplatí poistiť, Česká republika je lacnejšia s Unionom.

Nevýhodou poistenia v ČSOB je nemožnosť poistiť sa v deň odchodu. 

ČSOB zvýšila poistnú sumu pri poistení liečebných nákladov až na 100 000 €. Popri štandardných možnostiach pripoistenia pre riziká úrazu, prípadu krádeže batožiny a storna zájazdu, priniesla aj nové druhy pripoistenia, ako napríklad pripoistenie meškania batožiny, meškania odletu, či nepojazdného vozidla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *