Utorok 16. októbra. Meniny má Vladimíra

ČSOB už požičalana bývanie viac než miliardu eur

ČSOB prekročila objem jednej miliardy eur čerpaných úverov hypotekárneho typu. Najviac poskytovaným typom hypotekárneho úveru je v ČSOB Variohypotéka, nasledovaná Bezúčelovou hypotékou a Hypotékou so štátnym príspevkom pre mladých, pričom priemerná doba splácania pri takýchto typoch úverov je 21 rokov.

V súčasnosti si klienti najčastejšie vyberajú fixáciu na päť rokov. Tá im zabezpečí nemennú splátku na dlhšie obdobie. Práve päťročná fixácia v ČSOB dostupná už od 4,15 % p.a. patrí v súčasnosti k najvýhodnejším na trhu.

Priemerná výška poskytovaných úverov je na úrovni 41 000 €.  Najviac hypotekárnych úverov ČSOB poskytuje v Bratislavskom kraji, za ktorým nasleduje Banská Bystrica.  „Vzhľadom k množstvu výhod, ktoré ČSOB pri hypotékach v súčasnosti ponúka, očakávame naďalej pretrvávajúci záujem o úvery na financovanie bývania aj v nasledujúcom období,“ konštatuje riaditeľka odboru Bývanie a mobilita Dáša Polláková.   Do konca júna ČSOB ponúka nielen schválenie úveru už do 24 hodín, ale aj mimoriadne výhodné sadzby pri všetkých dobách fixného úročenia a navyše 100% zľavu z poplatku za vybavenie úveru.

Zdroj:
TS ČSOB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *