Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

ČSOB získala 25 miliónov na úverovania podnikov a 50 miliónov pre samosprávy

Banky 28.02.2012 | 12:40 0 Komentárov

ČSOB získala od Európskej investičnej banky (EIB) na podporu firiem linku vo výške 25 mil. €, ako aj linku v objeme 50 mil. € na financovanie minicipálneho sektora od Rozvojovej banky Rady Európy (CEB).

EIB poskytla ČSOB úver vo výške 25 mil. €, ktorý je určený pre jej klientov, predovšetkým pre:

  • malé a stredné firmy (v zmysle definície EÚ do 250 zamestnancov),
  • korporátne spoločnosti (v zmysle definície EÚ do 3 000 zamestnancov),
  • vybrané subjekty verejného a súkromného sektora.

Vďaka výhodnejším podmienkam zo strany EIB môžu klienti získať úver od ČSOB s nižšími úrokovými sadzbami. Finančné prostriedky môžu klienti ČSOB získať formou:

  • investičného úveru – až do výšky 100% nákladov projektu, určeného na financovanie výstavby, kúpy, rekonštrukcie či rozšírenia hnuteľného aj nehnuteľného majetku,
  • prevádzkového úveru – výlučne pre malé a stredné firmy, určeného na financovanie prevádzkových nákladov.

Vzhľadom na atraktívne podmienky linky je väčšia časť z nej už alokovaná.

„S Európskou investičnou bankou úspešne spolupracujeme už niekoľko rokov. Predchádzajúce dve linky v celkovom objeme 75 mil. € boli zamerané najmä na podporu financovania projektov obnoviteľných zdrojov. Ani tento krát to nie je inak, sústredíme sa opäť na túto oblasť. Výhodné financovanie však vieme ponúknuť aj municipalitám, a to aj vďaka novej kooperácii s Rozvojovou bankou Rady Európy,“ uviedol Ľuboš Ondrejko, člen predstavenstva a vrchný riaditeľ pre firemné bankovníctvo ČSOB.

Práve CEB poskytla ČSOB linku vo výške 50 mil. €. Je určená pre municipálny sektor: vyšším územným celkom, mestám a obciam, spoločnostiam vlastnenými mestami či obcami. Ide o dlhodobé úvery za výhodnejších cenových podmienok, zamerané na financovanie investičných projektov na zlepšovanie podmienok života v mestskom aj vidieckom prostredím, ako aj na podporu sociálneho bývania.

Zdroj: TS ČSOB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *