Piatok 19. októbra. Meniny má Kristián

Ďalšie 2 dôvody prečo mať finančného sprostredkovateľa

V predchádzajúcej časti sme pozreli na tri dôvody, pre ktore sa oplatí mať na svojej strane nezávislého sprostredkovateľa. Môže napríklad za klienta jednať vo finančných inštitúciách, alebo zaobstará potrebný prehľad. Teraz sa pozrieme na ďalšie plusy.

1. Dozvedieť sa veľa od odborníka

Finančný sprostredkovateľ sa vo finančných produktoch skutočne vyzná. Venuje sa im každý deň. Uskutočňuje požiadavky svojich klientov. Neustále je v kontakte s pracovníkmi v banke, poisťovni. Takto si dokáže udržať už spomínaný prehľad. Ale hlavne sa tak stáva odborníkom vo „fachu“.

Vie svojim klientom povedať veľa o tom, ako veci vo financiách fungujú. Ide napríklad o zmluvné podmienky produktov, čí klient môže lepšie pochopiť svet financií, na ktorý nemá pri každodenných povinnostiach dosť času. Umožní mu tak lepšie sa rozhodnúť a nebyť iba otrokom reklám. Každý sa v živote zameriava na iné oblasti. Je preto rozumné využiť znalosti niekoho odborníka z oblasti, z oblasti, kde sa práve necítite doma. 

2. Získať objektívne odporúčania a porovnanie bánk a poisťovní

Je dobré vedieť, že existujú 2 druhy sprostredkovateľov. Nazvime ich  zatiaľ „viazaný“ a „podriadený“. Viazaný môže sprostredkovať produkty zväčša iba z jednej inštitúcie, ktorej je zaviazaný. Nemá teda prístup k iným produktom aby ich porovnal. Aj keby chcel, zrejme nebude klientovi môcť poskytnúť potrebný prehľad.

Podriadený sprostredkovateľ spolupracuje s inštitúciami, ktoré má jeho firma „zazmluvnené“. Teda firma, ktorej sa podriaďuje a zastrešuje jeho služby. Tu už môže klient očakávať spomínaný prehľad. A dostávam sa k tomu hlavnému, môže očakávať otvorenosť a nezávislosť.

Podriadený sprostredkovateľ, ktorý spolupracuje s veľkým počtom finančných inštitúcií, je človek, ktorý dokáže klientom povedať „v tejto banke je teraz nižší úrok“ alebo „v tejto poisťovni budeš za poistku platiť menej“. Prvoradé teda pre nehoh je aby dostal klient tie najlepšie podmienky a aby bol s výberom spoločnosti spokojný

Roman Gálik, územný riaditeľ Fincentra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *