Sobota 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš

Daň z motorových vozidiel treba priznať do konca januára

Dane 30.01.2014 | 11:11 0 Komentárov

Podnikateľom už ostávajú dva dni na podanie daňového priznania ku dani z motorových vozidiel za minulý rok. Termínom pre splnenie tejto povinnosti je 31. január 2014. „Platitelia DPH musia daňové priznanie poslať na finančnú správu elektronicky,“ informovala hovorkyňa Finančnej správy (FS) Patrícia Macíková.

Daňová povinnosť ku dani z motorových vozidiel vzniká dňom použitia vozidla na podnikanie a zaniká dňom, ktorým sa vozidlo prestalo používať na podnikanie. Za zánik daňovej povinnosti sa považuje ukončenie a prerušenie podnikateľskej činnosti, predaj a krádež motorového vozidla, prípadne vyradenie motorového vozidla z evidencie.

Pri výpočte dane sa vychádza zo sadzby uvedenej vo všeobecnom záväznom nariadení príslušného vyššieho územného celku platnom na rok 2013. Daňové priznanie podáva podnikateľ miestne príslušnému správcovi dane.

Priznanie je potrebné podať za vozidlo, ktoré je evidované na Slovensku a používa sa na podnikanie alebo na činnosti, z ktorých príjmy sú predmetom dane z príjmov.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *