Nedeľa 24. marca. Meniny má Gabriel

Daň z príjmu je treba zaplatiť do 3. apríla

Dane 26.03.2018 | 14:44 0 Komentárov

Obdobie podávania daňových priznaní sa tento rok predĺžilo až do 3. marca. Dôvodom je to, že termín 31. marec pripadol na veľkonočné sviatky.

Najjednoduchším spôsobom je zaplatiť daň je elektronicky. Dôležitý je tu dátum, v ktorom odídu peniaze z vášho účtu. Na účet Finančnej správy môžu doraziť aj neskôr.

Banky mávajú aj pri elektronickom spracovaní stanovený čas, kedy operáciu sprocesujú ešte v daný deň. Napríklad v Slovenskej sporiteľni je to pri internetbankingu ako aj mobilnej aplikácii čas 21.30 hod. “V takýchto prípadoch máte istotu, že peniaze z vášho účtu budú odpísané ešte v ten istý deň a nebude vám hroziť pokuta za neskoré zaplatenie dane,” oznamuje sporiteľňa.

V prípade zadávania platobného príkazu na poslednú chvíľu odporúčame preveriť si zúčtovacie časy vašej banky. V prípade, že daň nestihnete zaplatiť v daný deň, môžete si podanie daňového priznania a platenie daní odložiť a to oznámením príslušnému daňovému úradu poštou. Tento rok sa toto oznámenie podáva na zvláštnom tlačive. Zásielka musí mať poštovú pečiatku najneskôr 3. apríla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *