Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Deficit US zahraničného obchodu sa v auguste prehĺbil

Deficit zahraničného obchodu USA sa v auguste výrazne prehĺbil z revidovanej hodnoty -42,6 miliárd dolárov na – $ 46,3 mld, uviedol odhad amerického ministerstva obchodu.

Hodnota vývozu tovarov a služieb $ 153,9 mld oproti júlu vzrástla o $ 0,3 mld, alebo o 0,2%. Dovoz z $ 200,2 mld po revízii vyskočil o $ 4,1 mld, alebo o 2,1%. Výsledok zaostal za očakávaním. Väčšinový konsenzus predpokladal deficit – $ 44,3 mld.

Júnový deficit zahraničného obchodu USA – $ 49,8 mld, bol najväčší od októbra 2008. Vývoz tovaru z USA v auguste zastupovali potraviny, nápoje a krmivá, priemyselné dodávky a suroviny, automobily, ich časti a motory a spotrebný tovar.

Rast dovozu odrážal spotrebný tovar, výrobné prostriedky, automobily a príslušenstvo, ostatné tovary, priemyselné dodávky a suroviny, potraviny, nápoje a krmivá. Deficit za dovoz ropy sa v auguste prehĺbil o $ 1,1 mld na $ 21,9 mld, deficit mimo položiek ropy dokonca o $ 2,7 mld na $ 35,9 mld Bilancia zahraničného obchodu USA s najväčšími partnermi vykazovala prehĺbenie deficitu s Čínou, OPEC, Mexikom, Kanadou a Japonskom a nižší deficit s EÚ. Vývoz USA v auguste medziročne rástol o 18,0%, dovoz o 24,0%.

Zdroj: X-Trade Brokers.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *