Sobota 25. január. Meniny má Gejza

Deti rozdávali nedispilinovaným vodičom citróny. Cieľom je motivovať ich k zodpovednému správaniu

Počas akcie skontrolovali zmiešané detsko – policajné hliadky celkovo 1702 vodičov, z toho 1210 mužov a 492 žien. Pravidlá cestnej premávky nedodržalo 478 vodičov. Dopravné predpisy pritom porušilo zhruba 20 percent žien a až takmer 26 percent mužov.

Vo väčšine prípadov išlo zo strany vodičov o prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti. Najväčším hriešnikom bol vodič zo Žilinského kraja, ktorý prekročil v obci rýchlosť až o 29 km/h.

Pri porušení dopravných predpisov dostali vodiči od detí zo základných škôl kyslý citrón a napomenutie. Ak dopravné predpisy neporušili, deti ich odmenili sladkým jablkom, maľovaným obrázkom a malým darčekom. Pri závažných priestupkoch a porušeniach pravidiel s priamym ohrozením ostatných účastníkov cestnej premávky bola polícia nekompromisná a takýmto vodičom udelila aj klasické tresty a pokuty.

„Potešujúce je, že väčšina zo skontrolovaných vodičov dopravné predpisy dodržala. K bezpečnosti cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť každý z jej účastníkov,“ povedal viceprezident Policajného zboru Ľubomír Ábel.

„Sme radi, že aj tento rok sme akciu zorganizovali a veríme, že sme tak prispeli k tomu, aby boli cesty bezpečnejšie. Čo i len jeden zachránený život je neoceniteľným úspechom. V tejto skvelej myšlienke, keď vodičov na porušenie dopravných predpisov upozorňujú deti zo základných škôl, plánujeme pokračovať aj budúci rok,“ povedal člen predstavenstva poisťovne Generali Juraj Jurčík.

„Navyše, akcia bola dopravnou školou aj pre samotné deti. Dozvedeli sa napríklad, že účastníkmi cestnej premávky sú aj chodci či cyklisti. Policajti im tiež vysvetlili, čo je povinná výbava bicykla, že musia nosiť prilbu, ale aj to, po ktorej strane cesty majú chodiť,“  doplnil Ľ. Ábel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *