Piatok 18. január. Meniny má Bohdana

Dnes ďalšie zlé správy pre bitcoin

Investície 22.01.2018 | 17:30 0 Komentárov

Najväčšia škandinávska banková skupina Nordea zakázala svojim 32 tisícom zamestnancov obchodovať s kryptomenami. Dôvodom sú podľa nej vysoké riziká.

Ako uviedla hovorkyňa skupiny Afroditi Kellberg, dôvodom zákazu je „neregulovaná povaha“ tohto trhu. „Považujeme tieto riziká za príliš vysoké a ochranu pre zamestnancov aj banku za nedostatočnú,“ dodala. Dodala, že banka nebude nútiť zamestnancov, ktorí aktuálne vlastnia kryptomeny, aby ich predali, aj keď to im odporúča. Zákaz bude platiť od konca februára.

Nositeľ nobelovej ceny za ekonómiu Robert Shiller zas dnes v rozhovore pre CNBC uviedol, že bitcoin zrejme „úplne skolabuje“. Dodal, že mu prudké zhodnotenie digitálnej meny je veľmi podobné tulipánovej horúčke zo 17. storočia v Holandsku.

Bitcoin podľa neho nemá žiadnu hodnotu. Porovnal ho k zlatu, ktoré, hoci je tiež kupované špekulatívne, má svoju hodnotu ako drahý kov. „Doteraz platíme za tulipány a niekedy sú aj drahé,“ pripomenul však. „Bitcoin tak môže totálne skolabovať a zabudne sa na neho a myslím, že je to dosť pravdepodobné, ale môže ešte prežiť dlhý čas, byť tu aj o 100 rokov,“ dodal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *